Olimpiade - Rezultate şi contestaţii

Un forum dedicat discutiilor intre elevi si profesori. Ai ceva de spus? Te asteptam aici.

Olimpiade - Rezultate şi contestaţii

Mesajde sorelmihai » 03 Mar 2008, 16:24

Aşadar.
La matematică, la faza judeţeană, am luat mândrul punctaj de 0.5, deşi ştiu sigur că am rezolvat complet cel puţin un punct.

Ei l-au rezolvat prin inducţie, eu l-am rezolvat altfel dar l-am rezolvat bine.
Ce să fac? Unde şi cum se depune contestaţia? Când?
sorelmihai
 
Mesaje: 3
Membru din: 22 Feb 2007, 19:17

Mesajde bianca11 » 04 Iun 2008, 10:04

Rezultatele se depun la scoala la care a s-a desfasurat olimpiada, in ziua in care s-au dat rezultatele. In Timis se da din oficiu 4p(cate 1p pt. fiecare problema). Un baiat a facut contestatie, iar profesorii care corectau i-au spus ca el facuse bine ce facuse, dar nu a EXPLICAT!!! E foarte important sa explici deoarece profesorul care corecteaza nu poate ghici de unde ai ajuns tu la acel rezultat. Si eu am patit asa la olipiada locala, dar m-am calificat mai departe si nu am mai facut aceasta prostie.
bianca11
 
Mesaje: 8
Membru din: 25 Oct 2007, 21:22

Re: Olimpiade - Rezultate şi contestaţii

Mesajde BroascaTestoasa » 02 Apr 2011, 23:20

Anul trecut, am pierdut si eu 2 puncte fiindca nu am explicat. Am iesit pe locul doi, cu 26 de puncte din 28, iar cel de pa locul unu a avut 28 de puncte. Anul acesta nu am mai facut aceeasi greseala si am castigat faza judeteana.
BroascaTestoasa
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Apr 2011, 23:07

Re: Olimpiade - Rezultate şi contestaţii

Mesajde emil » 04 Apr 2011, 12:51

Buna ziua
Cel mai eficient este sa discutati detalii pe forumul de pe http://www.olimpide.ro, unde puteti folosi acelasi cont si aceeasi parola.
Nu ne deranjeaza discutia de aici, dar acolo e mai multa lume interesata.

Succese!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Dialog cu elevii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron