Smart sem II

Smart sem II

Mesajde happiness » 22 Apr 2009, 21:35

Ce parere aveti despre subiectele de la Smart,engleza,sem II?Ma refer in special la anii I si II de studiu.In ceea ce ma priveste ,daca nu se schimba ceva cat de curand in modul de organizare,acasta va fi ultima editie Smart la care particip,pentru ca m-au scos din sarite subiectele din acest semestru.Nu se poate astepta nimeni ca un copil sa stie in luna aprilie toata materia pe acel an de studiu...La anul I nu ajunsesem inca la mancare,la Present Simple,la diferenta dintre Pres.Simple si Continuous,care de fapt nici nu apre in anul I de studiu.Sunt foarte multe intrebari cu subiecte ce depasesc nivelul cerut de programa,si asta spun si din perspectiva unui manual super bun si greu de pe care noi lucram,si anume Set Sail.
happiness
 
Mesaje: 74
Membru din: 26 Oct 2006, 20:29

Nu vrea nimeni sa vorbeasca despre Smart?!

Mesajde happiness » 14 Mai 2009, 20:49

Nu vrea nimeni sa vorbeasca despre Smart?!De ce oare?Nu ati participat,sau sunteti multumiti de subiectele din acest semestru?Asteptam cu interes parerile voastre,dar am descoperit cu tristete ca la limbi moderne si dirigentie se posteaza foarte rar.
happiness
 
Mesaje: 74
Membru din: 26 Oct 2006, 20:29

Re: Nu vrea nimeni sa vorbeasca despre Smart?!

Mesajde emil » 14 Mai 2009, 22:42

happiness scrie:Nu vrea nimeni sa vorbeasca despre Smart?!De ce oare?Nu ati participat,sau sunteti multumiti de subiectele din acest semestru?Asteptam cu interes parerile voastre,dar am descoperit cu tristete ca la limbi moderne si dirigentie se posteaza foarte rar.


Buna ziua,
Se posteaza foarte rar, iar cand se posteaza se face reclama, asa cum faceti dvs.
Nu ar fi bine daca ati discuta despre predarea disciplinei, despre materiale didactice, despre metode moderne de lucru, despre rezolvarea unor dificultati, etc si nu despre afaceri cu banii copiilor?!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

De ce as face reclama acestui concurs?!

Mesajde happiness » 15 Mai 2009, 07:35

De ce as face reclama acestui concurs?!Sunt extrem de dezamagita de subiectele din acest semestru si imediat dupa ziua concursului i-am contactat pe organizatori si le-am expus toate nemultumirile mele.Multe din intrebari au depasit nivelul manualelor si al programei,si copii foarte buni din clasele a III a si a IV a au iesit cu impresia ca de fapt nu stiu nimic.Am decis sa nu mai participam nu din cauza banilor ceruti(copiii vor sa mearga la concursuri chiar si asa!),ci din cauza neconcordantei intre materia predata si cea din intrebari.Cat despre concursuri in general,credeti-ma ca i-am lasat sa mearga desi nu sunt de acord cu ele,si mie mi se pare o prostie sa ceri bani pentru asa ceva,dar copiii pana la clasa a VII a nu au olimpiada la engleza si vor totusi sa participe si ei la ceva.Daca faci engleza din gradinita si participi abia la 13-14 ani la olimpiada,nu e tocmai o verificare a nivelului de cunostinte,nu?Daca aceste concursuri ar fi serioase si ar lua in calcul programa scolara,totul ar fi ok.Nu participa obligati,ci din placere.Eu oricum lucrez an de an pentru olimpiada veritabila si an de an aduc scolii premii,copiii mei fiind de multe ori primii pe lista la clasele a VII a si a VIII a.
happiness
 
Mesaje: 74
Membru din: 26 Oct 2006, 20:29

Re: Smart sem II

Mesajde melaniailiuta » 13 Feb 2011, 14:56

In cazul in care doriti sa mai participati cu elevii dvs. la alte concursuri de limba engleza, va invitam sa studiati concursurile postate pe didactic.ro, sectiunea forum - stiri si evenimente. Noi organizam un astfel de concurs in perioada martie - aprilie 2011, suntem la editia aIIa si va invitam cu drag sa participati.
melaniailiuta
 
Mesaje: 8
Membru din: 28 Oct 2010, 15:59


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori