Metoda copy-paste

Un forum dedicat discutiilor intre elevi si profesori. Ai ceva de spus? Te asteptam aici.

Re: Metoda copy-paste

Mesajde yanna_dayana » 09 Mai 2010, 19:33

draga mea Alexandre nu te da mare si tare ca si cum u nu fol. aceasta metoda. Totusi citesc printre randuri...si sterg ce numi convine. Eu sunt clasa a 8-a si u abia esti a 6-a si nu prea stii cum se procedeaza la anii mei. Ptr ca noi avem mai multe teme decat voi si nu stam sa migalim fiecare virgulita. Data viitoare cand lasi un mesaj candeste inaimte sa scrii.
a X-a C.E.V.M. "Singura anomalie este incapacitatea de a iubi."
Avatar utilizator
yanna_dayana
 
Mesaje: 916
Membru din: 04 Mar 2010, 21:35
Localitate: Galati

Re: Metoda copy-paste

Mesajde yanna_dayana » 09 Mai 2010, 19:33

scz. "inainte"
a X-a C.E.V.M. "Singura anomalie este incapacitatea de a iubi."
Avatar utilizator
yanna_dayana
 
Mesaje: 916
Membru din: 04 Mar 2010, 21:35
Localitate: Galati

Re: Metoda copy-paste

Mesajde alexandre » 10 Mai 2010, 14:19

Ce clasa sunt eu? :lol: Tin sa te informez ca tu probabil abia atunci invatai sa faci primii pasi cand eu am inceput scoala. Si numai putin: am studiat noi impreuna sa stii cumva metoda mea de a imi pregati studiul si lucrariile personale?! :lol: In concluzie, mai instiinteaza-te TU inainte sa postezi pe un forum. Si intr-adevar, ar trebui inainte sa postezi pe un forum sau sa folosesti internetul sa mai arunci cate o privire si prin manualul de Lb. si literatura Romana pentru ca greselile tale nu sunt tocmai comise din graba, ci o directa combinatie dintre indiferenta si lipsa de cunostinte. :roll:


Ce mod util de a imi petrece vremea... :roll: Aici parasesc urgent aceasta discutie deoarece s-a ajuns intr-un punct de-a dreptul ridicol.
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Re: Metoda copy-paste

Mesajde yanna_dayana » 10 Mai 2010, 16:51

dumneavoastra alexandre sunteti ridicola prin ceea ce scrieti pe acest forum :mrgreen:
asta pentru a va demonstra ca nu sunteti buricul pamantului ( ceea ce nu veti fi niciodata-va garantez)
a X-a C.E.V.M. "Singura anomalie este incapacitatea de a iubi."
Avatar utilizator
yanna_dayana
 
Mesaje: 916
Membru din: 04 Mar 2010, 21:35
Localitate: Galati

Re: Metoda copy-paste

Mesajde yanna_dayana » 10 Mai 2010, 16:53

bla....bla...bla- discutia asta imi displace -deci va rog lasati-ma in pace cu toata morala dumneavoastra ca deja m-ati plictisit :?
a X-a C.E.V.M. "Singura anomalie este incapacitatea de a iubi."
Avatar utilizator
yanna_dayana
 
Mesaje: 916
Membru din: 04 Mar 2010, 21:35
Localitate: Galati

Re: Metoda copy-paste

Mesajde student1900 » 15 Dec 2010, 11:38

Putem spune ca aceasta metoda este si folositoare, ajuta elevul intr-o anumita maniera, dar si daunatoare scazand interesul pentru temele lui. Propun ca atunci cand se mai da de facut un referat profesorul sa fie un pic documentat, adica poate bine mersi sa dea un serch pe google si sa vada ce rezultate apar si sa previna intr-o oarecare masura elevii ca orice tentativa de copiat de pe internet va duce la o sanctiune aleasa de aceasta binenteles.
student1900
 
Mesaje: 4
Membru din: 15 Dec 2010, 11:30

Re: Metoda copy-paste

Mesajde ianchis » 24 Dec 2010, 14:31

Ideea nu e chiar rea, insa, draga student1900, atatea materiale sunt pe net incat nimeni nu are cum sa poata citi (sau macar spicui) ce e acolo, asa incat sa poata preveni micile "infractiuni". Asta ar insemna ca profesorul sa stea toata ziua pe net si sa caute materiale. Eu stiu numai in domeniul meu, si doar pe acest site, cate si cate materiale sunt. Nu voi avea niciodata timp sa le vad pe toate, ar fi imposibil. Dapoi daca mai intru si pe alte site-uri.........:roll:
Parerea mea este ca cine vrea sa invete, invata, cine nu, trage chiulul si-si usureaza munca pana la un moment dat, cand n-o sa mai tina figura. La un examen, netul nu te mai ajuta. Plus ca, atunci cand te angajezi, nu mai poti lua de pe net totul de-a gata, asa incat sa nu mai trebuiasca sa lucrezi nimic. Vine o vreme cand fiecare trebuie sa dea socoteala pentru lenea si dezinteresul dinainte. Exista momente in viata cand nu mai putem pacali pe nimeni. Si atunci ar trebui sa incercam sa jucam cinstit din timp. Cum au putut alti copii sa invete si sa faca fata cerintelor scolii fara a lua totul de-a gata de pe internet, cred ca s-ar putea si acum. Nu e imposibil, doar tentatia e mare atunci cand stii ca poti scapa mai repede si mai usor.
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Metoda copy-paste

Mesajde TheBetaFox » 12 Ian 2011, 01:17

Draga metodă copy-paste... De asta eu consider că lucrurile relativ inutile, mai mult pentru show-off și fițe decât folos, cum ar fi telefoanele mobile la copiii sub 15 ani, ar trebui interzise in clase (probabil să poată fi folosite doar în pauze, iar în timpul orelor să se afle pe catedra profesorului) căci cât timp există Internet pe un device mobil, acel device mobil poate fi folosit pentru trișare în multe scopuri, în special la lucrări. Am întâlnit mulți așa-ziși supraveghetori care nu fac nimic, decât stau, beau o cafea, mai se uită prin ziar, in timp ce in clasă este Copyfest Ediția a 9000-a.
....Nici nu voi mai discuta.
Signatures are overrated.
TheBetaFox
 
Mesaje: 3
Membru din: 12 Ian 2011, 01:02
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Dialog cu elevii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator