Cautam parteneri nationali proiect sportiv

Despre ce facem noi in scoala: proiecte, colaborari, activitati inedite

Cautam parteneri nationali proiect sportiv

Mesajde ioana64 » 11 Noi 2010, 22:13

Proiectul se adreseaza gradinitelor si consta in desfasurarea a 7 activitati, ultima constand intr-un concurs de gimnastica ritmica. Am depus proiectul pt CAEN.
ioana64
 
Mesaje: 22
Membru din: 02 Apr 2007, 21:50

Re: cautam parteneri nationali proiect sportiv

Mesajde ioana64 » 16 Noi 2010, 19:20

Cred ca trebuie sa fac unele precizari. Activitatile se refera la efectuarea inviorarii in aer liber, la un control medical al pozitiei orto-statice a copiilor, la o excursie, un sincron de exercitii fizice. Echipa de concurs va executa o serie de exercitii fizice naturale(mers, alergare, sarituri, piruiete, cumpana, pod unde se poate, etc) Exercitiul se va inregistra pe CD si va fi trimis. Voi trimite regulamentul oricarei colege dornica de a participa. Copiii sunt foarte incantati si mandri de reusitele lor.
ioana64
 
Mesaje: 22
Membru din: 02 Apr 2007, 21:50

Re: cautam parteneri nationali proiect sportiv

Mesajde ioana64 » 11 Ian 2011, 20:08

ioana64 scrie:Cred ca trebuie sa fac unele precizari. Activitatile se refera la efectuarea inviorarii in aer liber, la un control medical al pozitiei orto-statice a copiilor, la o excursie, un sincron de exercitii fizice. Echipa de concurs va executa o serie de exercitii fizice naturale(mers, alergare, sarituri, piruiete, cumpana, pod unde se poate, etc) Exercitiul se va inregistra pe CD si va fi trimis. Voi trimite regulamentul oricarei colege dornica de a participa. Copiii sunt foarte incantati si mandri de reusitele lor.

Proiectul a fost inscris in CAEN si se numeste "O postura gratioasa/ Prin miscare sanatoasa" Regulamentul se gaseste pe didactic la sectiunea inv. prescolar/ concursuri.
Este proiectat a se desfasura pe 20.05.2011.
ioana64
 
Mesaje: 22
Membru din: 02 Apr 2007, 21:50


Înapoi la Activitati scolare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori