REDUCERI SALARIALE SAU REDUCERI DE POSTURI?

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

Re: REDUCERI SALARIALE SAU REDUCERI DE POSTURI?

Mesajde pucheadorel » 12 Sep 2010, 23:47

Haideți, totuși, din bun simț, să nu transformăm un dialog politicos într-o polemică lipsită (sau nu) de temei! Vă rog! :D
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: REDUCERI SALARIALE SAU REDUCERI DE POSTURI?

Mesajde sportiv » 13 Sep 2010, 12:51

Tocmai ca nu este cuvantul in dictionar ,nu inseamna nimic,poate fi o greseala,asa ca nu vad de ce va suparati?
Cat despre bunul simt,de unde ati tras concluzia ca doar dv. il aveti?
Daca recititi si interventiile altora,care ,probabil,va cunosc mai bine decat mine,,,acuzatiile” :D portocalii se confirma!
In cazul ca nu sunteti portocaliu,cred ca va cam lipseste simtul umorului!
Daca vreti sa discutam ,,pe situatii” concrete in care a fost pus dl FUNERIU (nu mai stiu pe unde ,,cade” accentul in limba romana),nu vad de ce ar fi un bun ministru al ,,educatiei” (A se vedea, macar,emisiunea de aseara de la Realitatea-sigur post aservit mogulilor-!) Daca va simtiti bine in postura in care este pus invatamantul romanesc, (inclusiv dumneavoastra-,,ca cadru didactic”),asta e cu totul o alta problema!
S-aveti numai realizari (din toate punctele de vedere)!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: REDUCERI SALARIALE SAU REDUCERI DE POSTURI?

Mesajde pucheadorel » 04 Oct 2010, 21:25

sportiv scrie:Tocmai ca nu este cuvantul in dictionar ,nu inseamna nimic,poate fi o greseala,asa ca nu vad de ce va suparati?
Cat despre bunul simt,de unde ati tras concluzia ca doar dv. il aveti?
Daca recititi si interventiile altora,care ,probabil,va cunosc mai bine decat mine,,,acuzatiile” :D portocalii se confirma!
In cazul ca nu sunteti portocaliu,cred ca va cam lipseste simtul umorului!
Daca vreti sa discutam ,,pe situatii” concrete in care a fost pus dl FUNERIU (nu mai stiu pe unde ,,cade” accentul in limba romana),nu vad de ce ar fi un bun ministru al ,,educatiei” (A se vedea, macar,emisiunea de aseara de la Realitatea-sigur post aservit mogulilor-!) Daca va simtiti bine in postura in care este pus invatamantul romanesc, (inclusiv dumneavoastra-,,ca cadru didactic”),asta e cu totul o alta problema!
S-aveti numai realizari (din toate punctele de vedere)!

Cui îi era adresat mesajul?
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: REDUCERI SALARIALE SAU REDUCERI DE POSTURI?

Mesajde sportiv » 05 Oct 2010, 14:54

Dlui sorinborodi,care nici usturoi n-a mancat... ! Oricum,suparat de inexistenta cuvantului folosit de mine si mai nou,de multele clase ale ministrului,dl cu pricina s-a retras de pe topic,am inteles!
Sa -i fie de bine!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: REDUCERI SALARIALE SAU REDUCERI DE POSTURI?

Mesajde pucheadorel » 05 Oct 2010, 17:33

sportiv scrie:Dlui sorinborodi,care nici usturoi n-a mancat... ! Oricum,suparat de inexistenta cuvantului folosit de mine si mai nou,de multele clase ale ministrului,dl cu pricina s-a retras de pe topic,am inteles!
Sa -i fie de bine!

Domnule „sportiv”, nu e de mirare! Multe le lipsesc „portocaliilor” și de multe se supără ei! :P
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: REDUCERI SALARIALE SAU REDUCERI DE POSTURI?

Mesajde student1900 » 15 Dec 2010, 11:56

Aceste situatii tot apar in Romania, diferente foarte mari si intre profesori, problema majora este ca pentru un profesor la inceput de drum salarizarea este dezastruoasa, pe cand cei universitari de exemplu au salarii foarte mari, unii dintre ei ce-i drept, altii recurg la intregirea salariului de la elevi si tot asa. Aceasta educatoare este un exemplu foarte bun pentru a vedea aceste diferente. Este inacceptabil ca ea sa aiba un asemenea salariu, nu poate face nimic cu banii astia. Pentru aceste probleme ar trebui gasita o solutie.
student1900
 
Mesaje: 4
Membru din: 15 Dec 2010, 11:30

Anterior

Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori