Invatator - institutor II - institutor I ?

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Re: Invatator - institutor II - institutor I ?

Mesajde ianchis » 04 Feb 2010, 15:43

Cineva imi spunea luni ca se va posta pe forum o cerere tip de schimbare de incadrare in profesor. Nu stiu daca e neaparat necesara aceasta cerere, doar putem sa intocmim o cerere obisnuita, nu vad de ce trebuie neaparat TIP. Totusi, daca e chiar atat de importanta si o gasiti pe aici, sa mi-o trimiteti si mie, va rog!
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Invatator - institutor II - institutor I ?

Mesajde zaleeto » 04 Feb 2010, 20:26

ianchis scrie:Cineva imi spunea luni ca se va posta pe forum o cerere tip de schimbare de incadrare in profesor. Nu stiu daca e neaparat necesara aceasta cerere, doar putem sa intocmim o cerere obisnuita, nu vad de ce trebuie neaparat TIP. Totusi, daca e chiar atat de importanta si o gasiti pe aici, sa mi-o trimiteti si mie, va rog!


V-am trimis ceva pe MP. Daca ati primit, dati-mi un semn pe privat!
Cu stima,
Z
zaleeto
 
Mesaje: 46
Membru din: 05 Mai 2008, 18:00

Re: Invatator - institutor II - institutor I ?

Mesajde ianchis » 05 Feb 2010, 16:34

Nu stiu ce s-a intamplat, eu am trimis inca de ieri un mesaj de multumire. Da, am primit ce mi-ati trimis si imi este de un real folos. Am mai incercat un MP insa nu garantez nici de data asta ca va ajunge. Nu stiu ce se intampla cu ele. Inca odata va multumesc. Ileana
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Invatator - institutor II - institutor I ?

Mesajde zoe29 » 05 Feb 2010, 22:30

Fără liceul pedagogic, am absolvit Facultatea de Psihologie si Ştiintele Educatiei, specializare pedagogia invatamantului primar si prescolar. Încadrarea corecta? Institutor 1 sau 2?
Dacă se poate şi o lege să-mi daţi!
zoe29
 
Mesaje: 27
Membru din: 30 Iul 2009, 21:39

Re: Invatator - institutor II - institutor I ?

Mesajde edit70 » 26 Mar 2010, 19:32

Institutor I
edit70
 
Mesaje: 32
Membru din: 08 Feb 2009, 18:12

Re: Invatator - institutor II - institutor I ?

Mesajde cam_anca » 29 Iul 2010, 12:04

buna ziua!
va rog sa ma ajutati!!caut niste raspunsuri
anul acesta am luat titularizarea cu nota peste 7 dar din lipsa de posturi am fost repartizata pe un post
de educator suplinitor calificat
-am terminat luceul pedagogic(4 ani-invatatori /educatori
-facultatea de drept si sociologie (3 ani zi-nu am facut modulul pedagogic
momentan sunt anul 2 la un master in asistenta si dezvoltare comunitara
Va rog sa-mi spuneti cum voi fi incadrata?educator?institutor?profesor?(este primul an in ainvatamant-deci nu am vechime:)
ce salariu de incadrare voi avea?
multumesc!o zi buna tuturor!!
cam_anca
 
Mesaje: 3
Membru din: 11 Iun 2010, 17:54

Re: Invatator - institutor II - institutor I ?

Mesajde andr33a_20 » 03 Noi 2010, 15:16

Buna ziua!
Sunt in anul 3 la Fac. de Psihologie si Stiinte ale Educatiei,specializarea Pedagogie.Pot sa ma prezint in vara la examenul de titularizare pentru educatoare sau doar in toamna sau la cel de suplinire? Pot lucra ca educatoare in invatamant special sau consilier scolar ?(mentionez ca am terminat un liceu tehnic).
Va doresc o zi buna!
andr33a_20
 
Mesaje: 2
Membru din: 30 Iul 2009, 13:18

Anterior

Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori