Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde andreea_muntean » 11 Aug 2010, 11:21

costi_52 scrie:Eu tot nu pot să cred. Chiar s-au ţinut cursuri noaptea la USH?



Dvs cititi printre randuri ? Unde am scris ca la USH s-au tinut aceste cursuri tura de noapte ?
Am amplificat incorectitudinea fata de absolventii USH , cand ministerul ar trebui sa-si indrepte atentia asupra problemelor majore , care au condus in ultimii ani la destramarea valorii sistemului !! Acesti absolventi care s-au trezit cu o calificare dupa doi ani sau mai grav , dupa 1 an completare , s-au trezit titulari in sistem , care nenorocesc generatii de copii ...( excptiile sa-mi accepte scuzele ...)
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde carmencreanga » 11 Aug 2010, 16:45

andreea_muntean scrie:
costi_52 scrie:Eu tot nu pot să cred. Chiar s-au ţinut cursuri noaptea la USH?



Dvs cititi printre randuri ? Unde am scris ca la USH s-au tinut aceste cursuri tura de noapte ?
Am amplificat incorectitudinea fata de absolventii USH , cand ministerul ar trebui sa-si indrepte atentia asupra problemelor majore , care au condus in ultimii ani la destramarea valorii sistemului !! Acesti absolventi care s-au trezit cu o calificare dupa doi ani sau mai grav , dupa 1 an completare , s-au trezit titulari in sistem , care nenorocesc generatii de copii ...( excptiile sa-mi accepte scuzele ...)


Asta e altceva....dar vremurile au trecut si nu se mai stie numarul celor care au facut 3 ani in 2 sau ani 2 in 1....si astazi sunt titulari cu drepturi depline...acum e randul celor ce au terminat USH...sa fie balacariti in fel si chip si tratati inuman... :(
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde andreea_muntean » 11 Aug 2010, 20:59

Cei care au trecut ca gasca prin apa , printr-o scoala care le-a dat in mana o hartie cu numele lor langa invatator/educatoare/institutor desen , limba engleza/franceza...etc (...ca nici ei nu cred ce minune li se intampla ...) si care astazi sunt titulari cu drepturi depline , nenorocesc generatii de copii , fara sa li se fi pus vreodata la indoiala calificarea obtinuta , fara sa fie nevoiti sa mai treaca printr-o reexaminare (ce sa-ti spun cate vor rezolva acum cu acest lucru ...) cum li se intampla celor de la USH .
Cum fiecare padure are uscaturile ei , nu contesta nimeni faptul ca si printre absolventii USH se numara agramati , incapabili de a fi cadre didactice,cum ar fi cei care si-au obtinut diplomele cu continuare la USH 2 ani , post Colegiu de 3 ani , si s-au calificat ca unul care a absolvit facultatea respectiva plus master . Ar trebui aceasta reexaminare stabilita OBIECTIV ( daca mai exista asa ceva ... :?: ) pentru acestia mai sus mentionati , care dupa ce ca au obtinut o calificare de toata jena ,fara practica pedagogica , au primit si recunoasteri ale examenelor si au mers la facultate doar doi ani ,de asemenea fara practica pedagogica ...Si azi sunt titulari "Bine , mercy !" Si iata cum copiii mei , nevinovati , risca sa ajunga pe mainile unor specimene de acest gen ...de aia Ion Creanga s-a nascut la IPOTESTI :shock: ...ca asa au invatat acolo la COMPLECTARI de studii ....
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde laurian » 13 Aug 2010, 12:44

Se pare ca ne indepartam de la " subiect " care reprezinta problema noastra actuala . Intre 15-30 septembrie , din vina unora sau altora , noi cei corecti care am tocit cartile si calculatorul , vom mai adauga un examen care implica stres , timp , chiar sanatatea noastra mintala. Daca cei nedreptatiti mai aveti ceva noutati , va rog sa le postati . Pentru ceilalti ..., vacanta placuta !
laurian
 
Mesaje: 107
Membru din: 04 Dec 2006, 21:49

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde andreea_muntean » 13 Aug 2010, 14:54

laurian scrie:Se pare ca ne indepartam de la " subiect " care reprezinta problema noastra actuala . Intre 15-30 septembrie , din vina unora sau altora , noi cei corecti care am tocit cartile si calculatorul , vom mai adauga un examen care implica stres , timp , chiar sanatatea noastra mintala. Daca cei nedreptatiti mai aveti ceva noutati , va rog sa le postati . Pentru ceilalti ..., vacanta placuta !


Daca faptul ca reexaminarea este deja stabilita ...atunci iata o noutate ...Se pare ca se va sustine asa cum au stabilit cei din minister , la solicitarea USH :shock: !! Nu inteleg de acceptati aceasta manipulare !
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde zaleeto » 01 Sep 2010, 20:33

Ce facem?
Ii dam in judecata pe cei care nu vor sa ne recunoasca diplomele! Trebuie sa ne castigam in instante drepturile, c-asa-i in Rumanica!
Va salut cu respect,
Z.
zaleeto
 
Mesaje: 46
Membru din: 05 Mai 2008, 18:00

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde penelopa_45 » 05 Sep 2010, 17:18

Chiar nu pot sa cred ca nu ati inteles exact ce a vrut sa spuna colega andreea_muntean, d-le Costi.Oare ce sa fie? Rautate, interes in discreditarea acestei universitati care atrage studentii din cauza costurilor mici? Sunt tentata tot mai mult sa-i cred pe cei care sustin ca liderii de sindicat urmaresc doar propriile interese, ca ne manipuleaza. Ma gandesc serios sa ma retrag din sindicat asa cum au facut multi colegi.
penelopa_45
 
Mesaje: 47
Membru din: 01 Ian 2008, 18:20

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde penelopa_45 » 05 Sep 2010, 17:25

Ce facem?
Ii dam in judecata pe cei care nu vor sa ne recunoasca diplomele! Trebuie sa ne castigam in instante drepturile, c-asa-i in Rumanica!
Va salut cu respect,


Mai intai facem o cerere prin care solicitam sa ni se cominice conform carui act nu ni se recunosc drepturile si apoi actiune in instanta.Deja sunt multe actiuni in instanta.
penelopa_45
 
Mesaje: 47
Membru din: 01 Ian 2008, 18:20

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde laurian » 17 Oct 2010, 18:08

Stiu ca sunt multi colegi care au absolvit cu diploma de licenta USH si in legea pe care si-o asuma Guvernul se specifica faptul ca cei care au urmat cursuri neacreditate nu li se vor recunoaste diplomele. S-au cerut propuneri pana miercuri 20 si am putea sa cerem si noi sa ni se recunoasca licenta si intreaga responsabilitate sa fie indreptata spre USH care ne-a mintit sustinand chiar in contractele pe care le-am semnat ca este acreditata.Mai e cineva preocupat ?
laurian
 
Mesaje: 107
Membru din: 04 Dec 2006, 21:49

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde tatiana_botzu » 17 Oct 2010, 18:43

Buna ziua! Si eu sunt interesata mai ales ca dupa ce am terminat in 2008, am urmat si un master acreditat la o facultate de stat.Si daca iar trebuie sa dam licenta ? Unde trebuie sa facem propunerile pana pe 20 octombrie? Va multumesc anticipat!
tatiana_botzu
 
Mesaje: 50
Membru din: 25 Feb 2007, 22:51

Re: Absolventi ai USH 2008-2009 ID,FR.,ce facem?

Mesajde costi_52 » 17 Oct 2010, 19:13

Consiliile profesorale pot face propuneri de amendamente la proiectul LEN. Acestea trebuie să ajungă la inspectoratele şcolare în termenele anunţate de cătrte acestea.
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori