cine stie stie unde sa gasesc lucluri despre imnul romaniei?

cine stie stie unde sa gasesc lucluri despre imnul romaniei?

Mesajde stefan_simona » 16 Sep 2008, 19:54

va rog spunetimi unde fgasesc lucluri pentri imnul romaniei :?:
stefan_simona
 
Mesaje: 1
Membru din: 31 Aug 2008, 18:34

Mesajde 77udi » 17 Sep 2008, 00:47

:lol: Cand intalnesti pe cineva care nu este in stare sa-ti zambeasca, chiar daca tu ai merita-o, fii marinimos si zambeste-i tu, caci tocmai de acest gest are cea mai mare nevoie.[color=blue]
77udi
 
Mesaje: 507
Membru din: 12 Iul 2007, 10:40
Localitate: Chisineu - Cris, Arad

Re: cine stie stie unde sa gasesc lucluri despre imnul romaniei?

Mesajde petronela_slavu » 07 Feb 2009, 18:08

stefan_simona scrie:va rog spunetimi unde fgasesc lucluri pentri imnul romaniei :?:


Eram curioasa cine a redactat aceasta propozitie... sincer credeam ca e vorba despre vreun elev certat cu limba romana. Surpriza!!!! Utilizatorul stefan_simona este profesor de limba si literatura romana la o scoala din Bucuresti. Trecand peste greselile de scriere ("fgasesc lucluri pentri" :shock: ), facandu-ma ca nu stiu ca propozitia incepe cu majuscula (de fapt majuscula lipseste de mai multe ori), incercand sa cred ca verbul nu e despartit de pronume prin cratima dintr-o eroare, nu pot totusi sa nu ma intreb ce o fi vrut sa ceara domnul profesor? Ce fel de "lucluri"? Care e de fapt mesajul, ca eu, cu toata experienta mea de rebusista, nu am prea inteles ideea...
petronela_slavu
 
Mesaje: 93
Membru din: 03 Ian 2009, 01:14
Localitate: Valea Jiului

Re: cine stie unde se gasesc date despre imnul romaniei?

Mesajde valimatiuta » 05 Sep 2009, 10:29

Intr-adevar: nu suna bine ceea ce constatam!!!
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: cine stie stie unde sa gasesc lucluri despre imnul romaniei?

Mesajde viocro » 09 Oct 2010, 18:43

Eu cred, sincer cred asta, că doamna are un copil şi, la fel ca la mine, cum acasă sunt logată permanent, a intrat pe forum şi a scris şi el ce-l durea... S-ar putea ca mama habar să n-aibă de poznă. Eu aşa cred, pentru că ,,lucluri" este repetat de două, ba cred că puştiul - o fi fetiţă poate - nici nu e trecut de clasa I. Am scris asta aşteptând, nu ştiu de ce, confirmarea doamnei.
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: cine stie stie unde sa gasesc lucluri despre imnul romaniei?

Mesajde viocro » 10 Oct 2010, 12:48

Am revenit, după ce am consultat şi eu materialele ,,domnului", căci e domn, nu doamnă, după datele scrise. Nici acum nu cred că e vorba de un adult, ci de un copil care a vrut să facă pe-a profesorul. Materialele postate asta arată, nu mă cuprinde gândul ca un profesor, chiar debutant, să facă asemenea greşeli naive. Cred că este un elev care a redactat o lucrare primită de el sau de vreun frate şi a vrut să vadă ce iese - dacă poate fi confundat cu vreun profesor. Şi nu i-a mers farsa.
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30


Înapoi la Alte discipline

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori