Intocmirea planificarilor - interzis la calculator???

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

Re: Intocmirea planificarilor - interzis la calculator???

Mesajde pucheadorel » 29 Sep 2010, 17:54

emil scrie:
pucheadorel scrie:O altă chestiune „arzătoare, la ordinea zilii” este și faptul că, deși ni se recomandă să facem proiectarea unităților de învățare gradual, pe parcursul semestrului, totuși la o inspecție trebuie să ai proiectarea completă. Cum așa? Nu este oare un nonsens?

De ce nu specificati mai clar: inspectorul cutare sau metodistul cutare, la disciplina, la inspectia...
Asa cu vorbe putem arunca peste tot, important este sa stim exact cine promoveaza astfel de lucruri si sa avertizam!
Va rog sa specificati situatii concrete


Va multumesc

Nu cred că este cazul să dăm nume pentru că este o chestiune generalizată, o practică la nivelul inspectoratelor. Spre exemplu, despre proiectarea pe unități de învățare ne-au vorbit și inspectorii de specialitate și metodiștii la consfătuiri. Dar la orice inspecție trebuie musai să avem proiectarea definitivată.
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: Intocmirea planificarilor - interzis la calculator???

Mesajde emil » 29 Sep 2010, 19:09

M-am hotarat sa nu rascolesc prea mult problema si sa va indemn sa faceti planificarea folosind masinaria didactic aflata pe prima pagina:
http://www.didactic.ro/planificariV2.php
Veti vedea o buna corelare intre continuturi si competente. E o situatie unicat si va invit sa profitati

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Intocmirea planificarilor - interzis la calculator???

Mesajde pucheadorel » 29 Sep 2010, 20:55

emil scrie:M-am hotarat sa nu rascolesc prea mult problema si sa va indemn sa faceti planificarea folosind masinaria didactic aflata pe prima pagina:
http://www.didactic.ro/planificariV2.php
Veti vedea o buna corelare intre continuturi si competente. E o situatie unicat si va invit sa profitati

succes!

Mi se pare corect și prudent! Mulțumesc!
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: Intocmirea planificarilor - interzis la calculator???

Mesajde emil » 29 Sep 2010, 21:02

Nu e din prudenta stimate coleg, este din dorinta de a pune ceva bun si constructiv in loc de vorbe....Va invit la planificari!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Anterior

Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori