restrictii de pe server la retele

restrictii de pe server la retele

Mesajde mihaela_m » 30 Oct 2004, 16:26

Predau informatica si m-am intors dupa concediul pt. ingrijirea copilului si nu ma descurc cu reteaua si cu AEL-ul.Pentru retea nu stiu cum sa fac restrictiile de pe server,doar de la fiecare statie in parte si in plus nu stiu cum sa restrictionez doar userii si utilizatorii locali.La restrictiile pe care le-am facut eu pe statii sunt restrictionati toti indiferent ca e administrator sau user.Iar AEL-ul nu merge,daca ajunge la cinci statii este bine !
Ar putea cineva sa –mi spuna cum sa procedez cu reteaua ?
Mihaela M
mihaela_m
 
Mesaje: 5
Membru din: 30 Oct 2004, 16:15

Re: restrictii de pe server la retele

Mesajde emil » 31 Oct 2004, 02:19

mihaela_m scrie:Predau informatica si m-am intors dupa concediul pt. ingrijirea copilului si nu ma descurc cu reteaua si cu AEL-ul.Pentru retea nu stiu cum sa fac restrictiile de pe server,doar de la fiecare statie in parte si in plus nu stiu cum sa restrictionez doar userii si utilizatorii locali.La restrictiile pe care le-am facut eu pe statii sunt restrictionati toti indiferent ca e administrator sau user.Iar AEL-ul nu merge,daca ajunge la cinci statii este bine !
Ar putea cineva sa –mi spuna cum sa procedez cu reteaua ?
Mihaela M

Inchideti AEL si Oracle si folositi lectii independente. Nu veti mai avea nici un fel de probleme de blocaj.
Cat priveste politicile de pe serverul W-2000, consultati administratorul de retea. Daca nu va descurcati, scrieti la monica@lufo.ro (inginer de sistem) si va va lamuri.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Informatică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori