copy of Windows did not pas genuine Windows validation

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

copy of Windows did not pas genuine Windows validation

Mesajde constantanistor » 08 Oct 2009, 13:07

Cine intreaba, nu piere, dar nici nume bun nu are! Asa se zice in popor, dar sunt hotarata sa risc si voi lansa intrebarea! Iata despre ce e vorba.
De cateva zile am probleme cu computerul. Merge foarte greu, fundalul dekstopului a disparut si acum am toate iconitele pe fundal negru. In coltul din dreapa jos imi apare urmatorul mesaj” You may bea victim of software counterfeiting.This copy of Windows did not pas genuine Windows validation”. Cum eu sunt doar un simplu utilizator si nici cu engleza nu stau deloc bine, doresc sa stiu ce trebuie sa fac?
In speranta ca voi gasi un sfatuitor priceput, va multumesc anticipat.
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Re: copy of Windows did not pas genuine Windows validation

Mesajde rofi3 » 08 Oct 2009, 14:59

Se pare ca v-a expirat licenta si trebuie sa va reinstalati sistemul de operare.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: copy of Windows did not pas genuine Windows validation

Mesajde emil » 08 Oct 2009, 16:37

rofi3 scrie:Se pare ca v-a expirat licenta si trebuie sa va reinstalati sistemul de operare.


Relatii aveti aici:
http://www.microsoft.com/genuine/AboutN ... laylang=ro
sau aci:
http://www.microsoft.com/genuine/Progra ... laylang=ro


Veti primi o scrisoare privata pentru rezolvarea problemei.
Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: copy of Windows did not pas genuine Windows validation

Mesajde marikaj » 08 Oct 2009, 17:31

constantanistor scrie:Cine intreaba, nu piere, dar nici nume bun nu are! Asa se zice in popor, dar sunt hotarata sa risc si voi lansa intrebarea! Iata despre ce e vorba.
De cateva zile am probleme cu computerul. Merge foarte greu, fundalul dekstopului a disparut si acum am toate iconitele pe fundal negru. In coltul din dreapa jos imi apare urmatorul mesaj” You may bea victim of software counterfeiting.This copy of Windows did not pas genuine Windows validation”. Cum eu sunt doar un simplu utilizator si nici cu engleza nu stau deloc bine, doresc sa stiu ce trebuie sa fac?
In speranta ca voi gasi un sfatuitor priceput, va multumesc anticipat.


Prima intrebare: Aveti licenta pe sistemul de operare?
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Re: copy of Windows did not pas genuine Windows validation

Mesajde constantanistor » 08 Oct 2009, 21:36

Va multumesc tuturor pentru sfaturile bune pe care mi le-ati oferit cu atata generozitate! Am reusit! Calculatorul meu este acum curat, fara mesajele sacaitoare. Comenzile sunt executate corect, nu o mai iau razna si nu se mai blocheaza.
Sunteti minunati! Va doresc tot binele din lume!
Cu stima si respect, Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Re: copy of Windows did not pas genuine Windows validation

Mesajde yanna_dayana » 01 Iul 2010, 15:06

si eu am acest Genuine in calculator.... de fiecare data cand imi instalez din nou Windows-ul imi cere sa instalez acest "program" .....el este baza pentru unele programe in pc-ul meu....de exemplu: cand doresc sa instalez webcam-ul la un moment dat se opreste instalarea si imi spune ca are o mica eroare... peste acea eroare pot trece doar daca instalez Genuine
a X-a C.E.V.M. "Singura anomalie este incapacitatea de a iubi."
Avatar utilizator
yanna_dayana
 
Mesaje: 916
Membru din: 04 Mar 2010, 21:35
Localitate: Galati


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator