Lucrarea de grad I!!!

Lucrarea de grad I!!!

Mesajde happiness » 11 Ian 2010, 17:08

Pana la 31 august se presupune ca trebuie sa termin lucrarea de grad I si eu nu am facut inca nimic!!!Mai mult,spre rusinea mea,nici nu am priceput exact ce trebuie sa contina partea stiintifica si cea metodica.Lucrarea mea este pe gramatica-predarea creativa a gramaticii.Daca imi puteti da sfaturi,sugestii-orice-mai ales cei care ati luat deja gradul I,va multumesc anticipat!!!
happiness
 
Mesaje: 74
Membru din: 26 Oct 2006, 20:29

Re: Lucrarea de grad I!!!

Mesajde franziska49 » 13 Mai 2010, 13:04

Mai aveti ceva timp, doar daca v-ati adunat materiale; gramatica limbii romane sau a unei limbi straine ? Partea metodica este cum aplicati la ore partea creativa a gramaticii : exercitiile pe care le folositi, jocuri, teste, rebusuri, etc. Partea stiintifica este teoria despre gramatica si ce anume din gramatica, banuiesc, vi se pare mai util, mai interesant de folosit, nu stiu, zic si eu. Sau puteti face si un sondaj printre elevi, adolescenti, adulti si vedeti unde se fac greseli, de acord, de exprimare, vocabular, etc De obicei trebuie sa aveti 2 capitole de teorie si unul de practica, ce faceti efectiv la ore, ceea ce veti folosi (cam obligatoriu) si la inspectia finala in timpul celor 4 ore.
Mult succes si spor la treaba ( ca aveti... !) !
franziska49
 
Mesaje: 44
Membru din: 24 Oct 2007, 05:18


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori