Faceti greva generala pe 22 apr?

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

Faceti greva generala pe 22 apr?

Mesajde ang3lik » 21 Apr 2010, 19:01

Pe la noi au dat inapoi vitejii cand au auzit ca li se taie ziua... :(
"Fii tu însuti schimbarea pe care vrei s-o vezi în lume!"
Mahatma Gandhi
ang3lik
 
Mesaje: 124
Membru din: 15 Iul 2009, 16:35

Re: Faceti greva generala pe 22 apr?

Mesajde mariro » 21 Apr 2010, 19:16

S-a facut vreodata o greva pentru care nu s-a/s-au taiat ziua/zilele? Asta e! Suportam consecintele!
In fiecare scoala sau oras vor exista si astfel de oameni. Motivele le stiu doar ei! Noi nu vom fi uniti niciodata! :(
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: Faceti greva generala pe 22 apr?

Mesajde ianchis » 21 Apr 2010, 19:27

Pe la noi nu se aude nimic de greva. Poate doar teoretic. Sa speram ca nu ne vor taia din salarii. Ma refer la faptul ca, daca am fi intr-adevar uniti si am merge pana in panzele albe cu protestele, mi-as asuma micsorarea de salariu. Dar nu ca eu sa merg la servici fiindca toata lumea se duce, (iar eu nu pot protesta de una singura), si sa-mi mai scada si ziua de salariu...... Foarte trist. Profesorii cu bac-ul nu ar trebui sa se lase, orice ar fi, oricat si pe oricine ar costa asta. Ori "rupem pisica", ori tot amenintam cu greve, proteste, pichete si marsuri la nesfarsit. Nici noi nu mai credem ce spunem....
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Faceti greva generala pe 22 apr?

Mesajde nandry » 21 Apr 2010, 21:23

ang3lik scrie:Pe la noi au dat inapoi vitejii cand au auzit ca li se taie ziua... :(



si la mine la scoala s-a intamplat asa........mi-e rusine mie de rusinea lor( a celor care nu vor face greva).................ne meritam soarta....daca noi cei ce lucram in invatamant nu ne respectam cuvantul ,cum sa ne respecte altii(guvernul,boc,basescu)????????????

ne meritam soarta!!!
nandry
 
Mesaje: 53
Membru din: 23 Oct 2009, 20:55

Re: Faceti greva generala pe 22 apr?

Mesajde valimatiuta » 22 Apr 2010, 22:48

da
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor


Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori