Materiale titularizare istorie 2010?

Materiale titularizare istorie 2010?

Mesajde crisseu » 17 Ian 2010, 14:27

Buna ziua. Termin in vara asta facultatea de istorie si imi dau licenta. As vrea apoi sa dau si examenul de titularizare pentru post de profesor. Nu prea am materiale din timpul facultatii de pe care sa invat pentru examen. Daca poate sa ma ajute si pe mine cineva cu niste materiale, v-as fi recunoscator. Imi trebuie in special materiale pentru istoria universala. Poate ma pot ajuta profesorii care deja au dat examenul anii trecuti. Va multumesc!

Pentru contact adresa de mail este urmatoarea: [cenzurat, folositi MP]
crisseu
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Feb 2009, 21:19

Re: Materiale titularizare istorie 2010?

Mesajde raluk_petronela » 20 Mar 2010, 22:01

buna...si eu termin anul acesta...daca faci rost de materiale te rog sa mi le dai si mie...ms
raluk_petronela
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Mar 2010, 21:59

Re: Materiale titularizare istorie 2010?

Mesajde dandr28 » 08 Apr 2010, 18:01

Eu am terminat facultatea in 2005 iar anul acesta singura solutie de a castiga "un banut" este sa merg in invatamant,asa ca sunt in aceeasi situatie,lipsa materialelor didactice.
Pentru istorie universala am comandat cartea "Sinteze pentru titularizare istorie universala",Irina Denisa Moldovan.Ne ajuta cineva si cu alte materiale, va rugam?
dandr28
 
Mesaje: 1
Membru din: 08 Apr 2010, 17:50

Re: Materiale titularizare istorie 2010?

Mesajde crisseu » 13 Apr 2010, 02:58

Pentru materia de istorie a romanilor este foarte buna cartea : Mihai Barbulescu, Dennis Deletant si colaboratori, "Istoria Romanilor".
Iar pentru istoria universala, mai mult pentru Europa este buna cartea lui J.Carpentier, "Istoria Europei".


Sper ca a fost putin de ajutor!!
crisseu
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Feb 2009, 21:19


Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron