Psihologie scolara, Psihopedagogie speciala, Logopedie

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

Psihologie scolara, Psihopedagogie speciala, Logopedie

Mesajde catelutza » 16 Oct 2004, 23:14

Buna ziua. Sunt prima zi pe forum si ma bucur sa vad cat de informati, colaboranti, ...etc sunt profesorii. MA bucur ca exista acest site si acest forum de discutii. DAr nu prea am gasit nici la discipline, nici la programe si nici pe forum partea de invatamant special sau de psihologie scolara. Oamenii sunt interesati (din cate am vazut) si nici nu cred ca trebuie lasate la o parte aceste domenii. Suntem, poate mai putini, dar utili. :lol:
Va doresc mult succes!
catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16

Re: Psihologie scolara, Psihopedagogie speciala, Logopedie

Mesajde emil » 17 Oct 2004, 00:04

catelutza scrie:Buna ziua. Sunt prima zi pe forum si ma bucur sa vad cat de informati, colaboranti, ...etc sunt profesorii. MA bucur ca exista acest site si acest forum de discutii. DAr nu prea am gasit nici la discipline, nici la programe si nici pe forum partea de invatamant special sau de psihologie scolara. Oamenii sunt interesati (din cate am vazut) si nici nu cred ca trebuie lasate la o parte aceste domenii. Suntem, poate mai putini, dar utili. :lol:
Va doresc mult succes!

Buna seara!
Eu va propun urmatoarea modalitate de lucru:
daca dumneavoastra promiteti ceva materilae in acest domeniu, noi infiintam sectiunea.
Cu multumiri,
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde catelutza » 17 Oct 2004, 00:10

Desigur. Asta era si idea, nu? De a impartasi "experienta" si materialele pe care le avem!
Multumesc pentru raspuns!
:D Numai bine!
catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16

Mesajde vivi » 19 Oct 2004, 02:21

Dorinta dumneavoastra a devenit realitate.
Octavian Costache
Avatar utilizator
vivi
 
Mesaje: 188
Membru din: 22 Oct 2003, 10:34

Mesajde catelutza » 19 Oct 2004, 21:35

Inca nu a devenit realitate pentru ca nu pot sa trimit nici un material la disciplina respectiva. Imi da o eroare. De ce?

Am aprobat un material referitor la Cabinetele de asistenta Psihopedagogica.
Despre acesta este vorba?
catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16

Mesajde vivi » 19 Oct 2004, 22:10

Imi cer scuze, eroarea a fost a mea.
Am reparat, acum ar trebui sa puteti trimite materialele.
Octavian Costache
Avatar utilizator
vivi
 
Mesaje: 188
Membru din: 22 Oct 2003, 10:34

Mesajde emil » 19 Oct 2004, 23:32

vivi scrie:Imi cer scuze, eroarea a fost a mea.
Am reparat, acum ar trebui sa puteti trimite materialele.


Si eu imi cer scuze!
In loc sa fac quote pe mesajul anterior, am raspuns facand edit!

succes noii sectiuni!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde catelutza » 20 Oct 2004, 08:30

Multumesc, vivi! Acum am reusit sa trimit la disciplina "preferata". Initial am incercat sa trimit si regulamentul tot acolo, dar nu se potrivea la nici o rubrica. De altfel, nu prea stiu unde sa trimit unele materiale: ex. fise psihopedagogice, logopedice, iar optiunea de "bifa" pentru anumite clase nu cuprinde si prescolarii. Imi puteti da o sugestie?
Inca o intrebare: Exista posibilitatea de a aplica un chestioar prin intermediul site-ului? (Esantionul de cadre didactice ar fi mult mai mare decat cel de la mine din judet).
Numai bine!
catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16

Mesajde vivi » 20 Oct 2004, 08:57

catelutza scrie:De altfel, nu prea stiu unde sa trimit unele materiale: ex. fise psihopedagogice, logopedice, iar optiunea de "bifa" pentru anumite clase nu cuprinde si prescolarii. Imi puteti da o sugestie?

Nu se incadreaza oarecum la teste?
Daca nu, dumneavoastra cum le-ati numi? La ce categorie le-ati incadra?

catelutza scrie:Inca o intrebare: Exista posibilitatea de a aplica un chestioar prin intermediul site-ului? (Esantionul de cadre didactice ar fi mult mai mare decat cel de la mine din judet).

Se poate crea un sondaj pe forum. Cititi aici: http://www.didactic.ro/forum/faq.php#17
Octavian Costache
Avatar utilizator
vivi
 
Mesaje: 188
Membru din: 22 Oct 2003, 10:34

Mesajde catelutza » 20 Oct 2004, 09:12

Nu ma refeream la un sondaj ci la un chestionar cu mai multi itemi.
Multumesc pentru raspunsuri.
catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16

Mesajde vivi » 20 Oct 2004, 09:28

catelutza scrie:Nu ma refeream la un sondaj ci la un chestionar cu mai multi itemi.

Nu, aceasta posibilitate nu exista inca.
Puteti eventual posta chestionarul pe site (la teste, de exemplu) considerand ca este unul suficient de general cat sa fie un material pe care sa il doreasca si altii, iar apoi sa rugati pe forum colegii sa il completeze si sa vi-l trimita.

Iar cum ii motivati sa faca asta ramane la alegerea dumneavoastra. :-)
Octavian Costache
Avatar utilizator
vivi
 
Mesaje: 188
Membru din: 22 Oct 2003, 10:34


Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator