preinspectie gradul I

preinspectie gradul I

Mesajde adriana_kentsch » 31 Oct 2007, 16:14

La preinspectia pentru inscrierea la gradul I sunt obligata prin lege sa prezint plan de lectie?

va multumesc
adriana_kentsch
 
Mesaje: 3
Membru din: 16 Oct 2007, 16:17

Mesajde andrei_sebastian » 10 Mar 2008, 22:06

Eu am avut planuri de lectie. Probabil, in mod normal, nu le cere nimeni. Totusi, pentru buna desfasurare a lectiei, trebuie sa ai ceva predefinit. Nu crezi? Ma gandesc ca un plan tot trebuie sa ai, nu chiar in detaliu.
andrei_sebastian
 
Mesaje: 2
Membru din: 01 Mar 2006, 12:41

Re: gradul I

Mesajde ionela_laura » 12 Dec 2009, 18:59

adriana_kentsch scrie:La preinspectia pentru inscrierea la gradul I sunt obligata prin lege sa prezint plan de lectie?

va multumesc

Se poate sa NU te pregatesti cu un plan de lectie pentru gradu I? Ma intreb daca meriti gredul I, din moment ce esti asa lipsita de interes si chef de munca ...
ionela_laura
 
Mesaje: 41
Membru din: 05 Mai 2009, 15:14

Re: preinspectie gradul I

Mesajde valimatiuta » 10 Mar 2010, 13:49

Mai copii, cum se poate sa dam peste astfel de intrebari?
E din 2007 intrebarea dar mai darama inca. Mi se pare un act de egoism faptul ca nu i s-a raspuns urgent celei in cauza, pentru ca pana la primul raspuns, prima preinspectie s-a derulat si ... .
In anul urmator, 2009 s-a pus oarecul punctul pe i, daca sunt ”urechi de auzit” prin intermediul propriilor ochi.
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Mesajde valimatiuta » 10 Mar 2010, 14:00

Ma intreb:
Daca pentru o preinspectie se pune astfel problema (de-a nu te pregati deloc), atunci pentru pregatirea curenta a cursurilor inseamna ca nici nu se mai discuta. NU?! Si-atunci au dreptate cei dinafara sistemului, precum se afirma: ”dascal sa te faci ca lucrezi patru ore si ai vacanta trei luni”.
Tarele salasluesc in colectivul de conducere al scolii, in coordonarea si controlul calitatii muncii dascalilor.
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor


Înapoi la Grade didactice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori