Am o problema cu site-ul

Am o problema cu site-ul

Mesajde dorusurducan » 03 Dec 2009, 15:52

Buna ziua. Ma numesc Doru Surducan si am creat in urma cu o luna un site al scolii Scoala Gimnaziala Vasile Breban Criseni. L-am publicat pe didactic.ro dar nu poate fi vazut de altii, ci numai de mine cand sunt logat si intru la editeaza pagina. In rest imi apare mesajul eroare 404 Page not found. Am scris atunci echipei didactic.ro si mi s-a spus sa astept mesajul de confirmare. A trecut mai bine de o luna si nu am primit nimic. La alta scoala a fost creata o pagina ulterior de cea creata de mine si poate fi vizualizata de toti. Ce se intampla cu pagina scolii pe care am creat-o? Toti colegii ma intreaba de ce nu pot sa o vada. Va rog sa rezolvati problema. Va multumesc. Sarbatori Fericite!
dorusurducan
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Oct 2009, 20:30

Re: Am o problema cu site-ul

Mesajde webmaster » 03 Dec 2009, 20:28

Cand ne-ati scris prima oara nu aveati inca pagina aprobata, aceasta putea fi cauza, dar se pare ca a fost mai mult de atat. Problema a fost rezolvata acum, va rog sa verificati. Ati pus niste ghilimele in titlu (adresa paginii se formeaza dupa titlu), sistemul nostru le scoate automat in mod normal, dar acum nu s-a petrecut asa, a fost o eroare.

Imi pare rau, nu am stiut ca intampinati in continuare dificultati, rog pe toata lumea sa ne scrie cand sunt probleme, caci astfel de mici erori, care apar doar in anumite situatii, pot scapa neobservate daca nu sunt semnalate. Multumesc!
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Re: Am o problema cu site-ul

Mesajde gica_ionescu » 06 Dec 2009, 16:18

Va salut!
Am creat o pagina noua pentru noua mea scoala si nu functioneaza optiunea ,,Aspect pagina" dar as vrea sa o studiez inainte de publicare... daca o veti aproba! :)
Chiar daca am stat acasa in zilele cu pricina...gandul nostru tot la scoala e! :)
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Re: Am o problema cu site-ul

Mesajde emil » 06 Dec 2009, 18:22

gica_ionescu scrie:Va salut!
Am creat o pagina noua pentru noua mea scoala si nu functioneaza optiunea ,,Aspect pagina" dar as vrea sa o studiez inainte de publicare... daca o veti aproba! :)


Din pacate, pagina creata de dvs. nu este vizibila spre administrare si moderare. Nu imi dau seama daca vina va apartine sau apartine sistemului. Ne cerem scuze inca odata daca sunt probleme legate de functionarea masinariei de creare a paginilor scolii. Va rog sa incercati sa creati o replica pentru a se vedea de unde provin problemele.

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Am o problema cu site-ul

Mesajde gica_ionescu » 06 Dec 2009, 18:49

Ar putea fi din cauza ca am intrat cu Mozzila si nu cu Explorer?
Trebuie sa sterg pagina de pe Mozilla si sa o refac pe Explorer?



Revin cu multumiri. Pagina a fost aprobata si totul s-a remediat gratie dv. Multumesc!
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Re: Am o problema cu site-ul

Mesajde scoalanuseni » 16 Feb 2010, 18:14

Buna ziua

Va rog sa aruncati o privire asupra paginii noastre http://scoli.didactic.ro/scoalanuseni/ .
Din data de 11.02.2010 nu se mai vad pozele, documentele word sau excel si nici chestiile din bara din dreapta (calendar, cartea de oaspeti, vizitatori online etc).
Mentionez ca nu am facut nicio setare la calculatorul meu(gen permite jawa sau blocheaza jawa).
Am incercat sa vizualizez si de pe alte calculatoare. Tot asa se vede.

Va multumesc foarte frumos.

Rus Vasile Gabriel
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Re: Am o problema cu site-ul

Mesajde emil » 17 Feb 2010, 11:31

scoalanuseni scrie:Buna ziua

Va rog sa aruncati o privire asupra paginii noastre http://scoli.didactic.ro/scoalanuseni/ .
Din data de 11.02.2010 nu se mai vad pozele, documentele word sau excel si nici chestiile din bara din dreapta (calendar, cartea de oaspeti, vizitatori online etc).
Mentionez ca nu am facut nicio setare la calculatorul meu(gen permite jawa sau blocheaza jawa).
Am incercat sa vizualizez si de pe alte calculatoare. Tot asa se vede.

Va multumesc foarte frumos.

Rus Vasile Gabriel


Buna ziua,
Ne cerem scuze pentru problemele ivite. Situatia nu este singulara. Incercam sa o remediem. Va rog sa aveti rabdare cca o saptamana. Nu ne suparam daca ne veti avertiza ca problema nu s-a remediat.

Multumim de intelegere
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Am o problema cu site-ul

Mesajde scoalanuseni » 28 Feb 2010, 15:02

Sa nu uitati de noi. Problema inca nu s-a remediat.

Va multumim.
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Re: Am o problema cu site-ul

Mesajde scoalanuseni » 04 Mar 2010, 18:04

Buna ziua

Problema s-a rezolvat partial. Acum se vad pozele, dar mai sunt probleme la editarea pozelor. Cu alte cuvinte nu pot edita pagina.

In speranta rezolvarii acestor mici probleme, VA MULTUMESC.
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud


Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator