optiuni titularizare suplinitori calificati

optiuni titularizare suplinitori calificati

Mesajde mire_ti » 23 Iul 2009, 13:43

Unde pot gasi informatii scrise cu referire la LEGE / ORDONANTA despre titularizarea suplinitorilor calificati (cu note peste 7 la examenul de titularizare) pe posturile pe care activeaza, posturi cu viabilitate conform declaratiei verbale a ministrei ANDRONESCU sustinuta in luna mai 2009 pe postul de TV TVR 1.

Din afirmatiile doamnei au reiesit urmatoarele> SUPLINITORII CALIFICATI CU CONTINUITATE PE CATEDRA COMPLETA, (18 ORE/SAPT), INDIFERENT CA FUNCTIONEAZA LA UNA SAU MAI MULTE SCOLI, AU POSIBILITATEA DE A RAMANE TITULARI PE POSTUL RESPECTIV>.

De la inspectoratul scolar de care apartin, am aflat ca exista o lege in acest sens dar beneficiaza de ea DOAR ANUMITE PERSOANE.

va rog sa ma contactati pe forum sau pe adresa [cenzurat , va rog comunicati adresa de email prin mesaj privat]

VA MULTUMESC
mire_ti
 
Mesaje: 7
Membru din: 01 Mai 2008, 19:08

Re: optiuni titularizare suplinitori calificati

Mesajde lstoian » 24 Iul 2009, 21:26

mire_ti scrie:Unde pot gasi informatii scrise cu referire la LEGE / ORDONANTA despre titularizarea suplinitorilor calificati (cu note peste 7 la examenul de titularizare) pe posturile pe care activeaza, posturi cu viabilitate conform declaratiei verbale a ministrei ANDRONESCU sustinuta in luna mai 2009 pe postul de TV TVR 1.

Din afirmatiile doamnei au reiesit urmatoarele> SUPLINITORII CALIFICATI CU CONTINUITATE PE CATEDRA COMPLETA, (18 ORE/SAPT), INDIFERENT CA FUNCTIONEAZA LA UNA SAU MAI MULTE SCOLI, AU POSIBILITATEA DE A RAMANE TITULARI PE POSTUL RESPECTIV>.

De la inspectoratul scolar de care apartin, am aflat ca exista o lege in acest sens dar beneficiaza de ea DOAR ANUMITE PERSOANE.

va rog sa ma contactati pe forum sau pe adresa mire_ti@yahoo.com

VA MULTUMESC

la acest link http://titularizare.edu.ro/2009/docs/An ... _pilot.pdf găseşti mai multe detalii, mai ales la paginile 28, 29, 30 (art.9). Nu strică să o citeşti de la pg 27 cap 7
lstoian
 
Mesaje: 20
Membru din: 18 Mai 2009, 07:33

Mesajde emil » 24 Iul 2009, 22:24

Sunt in masura sa va spun si sa va avertizez ca vor fi mici sau mari modificari in procedurile de miscare a personalului didactic.
Va rog sa urmariti cu atentie toate canalele de informatie.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

optiuni titularizare

Mesajde mire_ti » 28 Iul 2009, 15:50

Cu privire la raspunsul domnului Emil Onea:
In primul rand multumesc pentru raspuns. Ceea ce ati afirmat imi da sperante sa cred ca exista cu adevarat o astfel de lege/ordonanta sau ca este in lucru. Problema este ca mijloacele de informare sunt restranse si de aceea, ptr ca lucrati in domeniu, va rog sa ma tineti la curent cu noile informatii in acest sens. De la ISJ am primit raspunsuri lacunare din care nu am inteles mai nimic si mai mult, raspunsuri, date de inspectori scolari, care se contrazic.

Adresa mea de mail este: [cenzurat , va rog comunicati prin mesaj privat]
Puteti sa imi scrieti pe acest site, pe adresa de mail sau sa imi trimiteti un mesaj privat

Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra.
mire_ti
 
Mesaje: 7
Membru din: 01 Mai 2008, 19:08

Re: optiuni titularizare suplinitori calificati

Mesajde miha3la90 » 28 Feb 2010, 12:55

si eu sunt in aceiasi situatie.am luat anul trecut 7.75 si nu am prins post titularizabil.am facut cerere pt continuitate,dar nu stiu daca imi pot face sperante mari.
miha3la90
 
Mesaje: 24
Membru din: 17 Mai 2009, 22:32


Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron