Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde emil » 18 Feb 2010, 23:30

fratila_eliza scrie:Buna seara! Am trimis spre postare un material, pe data de 8 februarie. Acesta se afla si acum in asteptarea aprobarii. Nu mi s-a mai intamplat sa astept atat de mult un raspuns. De ce nu este respins, daca nu corespunde cerintelor acestui site?


Ne cerem scuze dar datorita unor probleme tehnice moderarea se face mai greu ca de obicei. Va rugam sa suportati o intarziere mai mare a operatiilor.

Multumesc de intelegere,
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde mariana88 » 20 Feb 2010, 10:50

domnule emil onea, am ajuns la concluzia ca va bateti joc de mine si faceti abuz de functia de pe care o ocupati in cadrul acestui site, profitati de faptul ca inca nu am 5 materiale propuse si nu pot lasa comentarii. ce ati vrut sa spuneti cu "bietii copii", ca sunt "tristi si amarati" si au "mainile murdare"! Sincer m-ati dezamagit total, asta e bataie de joc...mai bine imi spuneati un motiv temeinic pentru care materialele mele nu trebuiau publicate decat sa faceti asemenea remarci! Sau poate incurajati doar postarea materialelor de la gradinitele super dotate din punct de vedere material si cu copii de judecatori, procurori, doctori s a m d. Ei, bine, domnule onea, si la tara se face educatie! Si copiii oamenilor simpli vin la gradinita si invata cate ceva, si mai vreau sa stiti ca sunt copii foarte curati, cat despre calitatea pozelor, dati-mi dvs un aparat de ultima generatie ca sa va arat poze mai putin "jalnice" decat acestea!
mariana88
 
Mesaje: 60
Membru din: 23 Noi 2007, 23:44

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde emil » 20 Feb 2010, 14:10

mariana88 scrie:domnule emil onea, am ajuns la concluzia ca va bateti joc de mine si faceti abuz de functia de pe care o ocupati in cadrul acestui site, profitati de faptul ca inca nu am 5 materiale propuse si nu pot lasa comentarii. ce ati vrut sa spuneti cu "bietii copii", ca sunt "tristi si amarati" si au "mainile murdare"! Sincer m-ati dezamagit total, asta e bataie de joc...mai bine imi spuneati un motiv temeinic pentru care materialele mele nu trebuiau publicate decat sa faceti asemenea remarci! Sau poate incurajati doar postarea materialelor de la gradinitele super dotate din punct de vedere material si cu copii de judecatori, procurori, doctori s a m d. Ei, bine, domnule onea, si la tara se face educatie! Si copiii oamenilor simpli vin la gradinita si invata cate ceva, si mai vreau sa stiti ca sunt copii foarte curati, cat despre calitatea pozelor, dati-mi dvs un aparat de ultima generatie ca sa va arat poze mai putin "jalnice" decat acestea!

Buna ziua
Deoarece ma uit la majoritatea materialelor de pe acest site, imi permit, ca orice utilizator, sa fac comentarii. Dau si note, rareori 10! Continui sa va spun ca m-a impresionat in mod neplacut materialul dvs., este opinia mea personala. De aceea exista comentarii pe site, nu numai ca sa ne facem complimente ci si pentru a face observatii critice. Nu numai eu as fi putut scrie aceasta ci si oricine altcineva. Copii dvs. sunt tristi si crispati, pozele sunt puse la intamplare, etc. Nu va trebuiau scule performante pentru aceasta, ci un pic de daruire, grija, atentie! Ei bine, am mai facut astfel de remarci, voi continua sa fac obdservatii critice, spre a induce faptul ca intotdeauna trebuie sa ne autocenzuram lucrarile inainte de a le face publice, dar mai ales inainte a le duce in fata propriilor nostri elevi si colegi.
Nu imi place tonul dumneavoastra, dar mai ales nu-mi place ca nu respectati limba romana corecta. Oare asa faceti si la clasa? Presonal sunt ingrijorat de modul in care dvs. dar si alti colegi tratati utilizarea calculatorului si modul de comunicare prin IT. Trebuie sa va ganditi ca fiecare dintre noi, cu putina atentie, putem contribui la o educatie mai buna, nu strigand la cei care ne fac observatii sincere, dircete si nu formale

Va doresc mult succes, dar mai ales multa intelepciune!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde mariana88 » 20 Feb 2010, 14:27

domnule emil onea, inca o data insist asupra faptului ca faceti abuz de functie! Daca ati fi mai atent si nu asa de subiectiv ati observa ca nu sunt singura persoana care mai scapa pe ici -colo cate o litera, chiar si dvs aveti destul de multe "scapari" de acest gen in mesajele pe care le publicati...ideea nu era aceasta, pentru ca a gresi este omeneste, dar va rog sa incetati cu jignirile subtile pe care mi le aduceti...am si eu o pregatire profesionala...n-am ajuns cadru didactic prin pile si mita.Atat vreau sa stiu: sunt singura care a postat diplome pe site sau a gresit vreun cuvant, sau trebuie sa mituiesc pe cineva ca sa imi postati materialele? vreau doar sa fiti la fel de corect cu toti utilizatorii acestui site.As mai dori de asemenea sa imi spuneti de ce ati mai publicat materialul daca nu respecta cerintele site-ului?
cu respect, mariana88
mariana88
 
Mesaje: 60
Membru din: 23 Noi 2007, 23:44

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde emil » 20 Feb 2010, 16:08

mariana88 scrie:domnule emil onea, inca o data insist asupra faptului ca faceti abuz de functie! Daca ati fi mai atent si nu asa de subiectiv ati observa ca nu sunt singura persoana care mai scapa pe ici -colo cate o litera, chiar si dvs aveti destul de multe "scapari" de acest gen in mesajele pe care le publicati...ideea nu era aceasta, pentru ca a gresi este omeneste, dar va rog sa incetati cu jignirile subtile pe care mi le aduceti...am si eu o pregatire profesionala...n-am ajuns cadru didactic prin pile si mita.Atat vreau sa stiu: sunt singura care a postat diplome pe site sau a gresit vreun cuvant, sau trebuie sa mituiesc pe cineva ca sa imi postati materialele? vreau doar sa fiti la fel de corect cu toti utilizatorii acestui site.As mai dori de asemenea sa imi spuneti de ce ati mai publicat materialul daca nu respecta cerintele site-ului?
cu respect, mariana88

Continuati sa sfidati limba romana si eu personal nu va recunosc ca educator, nu mi-as da copilul sa invete cu o persoana care nu cunoaste sintaxa propriei limbi vorbite. Nu fac niciun abuz de functie ci sanctionez lipsa dvs. de responsabilitate si autocenzura. Singurul lucru pe care mi-l arog este acela ca eu am creat acest site si doresc sa invatati din el si nu sa va expuneti orice vreti dvs. fara sa va ganditi inainte, fara sa respectati reguli.
Inca odata va atrag atentia sa scrieti corect romaneste. Si daca nu stiti, va spun eu: Propozitiile/frazele, incep cu litera mare, numele proprii se scriu tot cu majuscule.
Regret, nu va voi mai raspunde la niciun mesaj deoarece nu merita...

Va multumesc pentru inca o imagine pe care persoana dvs. mi-a dat-o asupra "calitatii" invatamantului din Romania...
Sper ca acei ce au citit sa aiba puterea, intelepciunea sa inteleaga ce trebuie... si sa nu procedeze la fel!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde mariana88 » 20 Feb 2010, 19:08

Domnule Onea, daca imi permiteti, doresc sa imi cer scuze pentru sfidarea limbii romane. Se pare ca dvs o stapaniti mult mai bine. Eu sunt doar o amarata de educatoare de la tara, cu niste copii tristi si murdari si care pe deasupra nici nu stie sa scrie bine romaneste, drept pentru care ma inchin in fata domniei voastre.
mariana88
 
Mesaje: 60
Membru din: 23 Noi 2007, 23:44

Anterior

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori