rubricile îsi schimbă pozitionarea, "se ascund"

rubricile îsi schimbă pozitionarea, "se ascund"

Mesajde alchirila » 04 Feb 2010, 23:43

La editare, totul apare normal, dar la vizionare (pe orice computer/ sub orice nume) toate rubricile de sub "COLECTIVUL" se grupează în coloana 3 a tabelului acestei rubrici. E obositor, inestetic si... de vreun an, incurabil.
Vă rog să mă ajutati să repozitionez corect rubricile "Proiecte educationale", "Activităti extracurriculare", "Rezultate la...", "Orar", "Regulamentul", "Alte date ", "Album", "Anunturi", "Linkuri...", etc.
alchirila
 
Mesaje: 5
Membru din: 08 Iun 2006, 12:07

Re: rubricile îsi schimbă pozitionarea, "se ascund"

Mesajde emil » 05 Feb 2010, 00:32

alchirila scrie:La editare, totul apare normal, dar la vizionare (pe orice computer/ sub orice nume) toate rubricile de sub "COLECTIVUL" se grupează în coloana 3 a tabelului acestei rubrici. E obositor, inestetic si... de vreun an, incurabil.
Vă rog să mă ajutati să repozitionez corect rubricile "Proiecte educationale", "Activităti extracurriculare", "Rezultate la...", "Orar", "Regulamentul", "Alte date ", "Album", "Anunturi", "Linkuri...", etc.


Buna ziua,
Aveti dreptate, nu s-au rezolvat problemele paginilor scolilor, in ciuda multor promisiuni facute aici... Ne cerem scuze...
Aveti si dvs. o vina in realizarea paginii: nu respectati formatele de text, fonturi, etc.
De fapt, cred ca problemele care apar se datoresc si tabelului inserat de dvs. Am incercat sa intervin, inca nu am rezolvat problema, dar sunt convins ca se poate rezolva cu putina rabdare, reformatand tabelul si textul.

Va doresc succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: rubricile îsi schimbă pozitionarea, "se ascund"

Mesajde alchirila » 05 Feb 2010, 00:38

Multumesc mult. Încerc să sterg tot tabelul cu cadrele.
Dacă stăm bine să ne gândim, guvernul ne cere să stergem doar o parte din oamenii de pe statul de plată. Uite că dumneavoastră aveti mai mare curaj.
alchirila
 
Mesaje: 5
Membru din: 08 Iun 2006, 12:07

Re: rubricile îsi schimbă pozitionarea, "se ascund"

Mesajde emiema » 06 Feb 2010, 19:26

Buna seara!

Am editat pagina Scolii "Ioan Slavici", Tautii de Sus, dar nu am completat la toate campurile. Pot sa o public cum este si pe urma sa revin cu completari ????
Va multumesc frumos!
Toate cele bune!
emiema
 
Mesaje: 7
Membru din: 09 Oct 2009, 19:06

Re: rubricile îsi schimbă pozitionarea, "se ascund"

Mesajde emil » 07 Feb 2010, 01:02

emiema scrie:Buna seara!

Am editat pagina Scolii "Ioan Slavici", Tautii de Sus, dar nu am completat la toate campurile. Pot sa o public cum este si pe urma sa revin cu completari ????
Va multumesc frumos!
Toate cele bune!

In general, feriti-va sa apasati butonul "Publica" pana cand nu veti obtine o pagina demna sa o vada ceilalti. Va rog sa practicati autocenzura.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: rubricile îsi schimbă pozitionarea, "se ascund"

Mesajde emiema » 07 Feb 2010, 15:08

Multumesc !

Am mai lucrat la pagina(Scoala cu cls. Ioan Slavici, Tautii de sus,Maramures),dar la unele campuri,de exemplu" Act. extracurriculare", nu-mi apare completarea decat daca deschizi de la buton campul respectiv.
de asemenea la"colectivul" imi apare ceva scris, care n-are lagatura cu continutul si abia daca dai continuare apare si textul editat de mine.

Nu stiu sa atasez mai multe poze la campul "Dotari", si cea atasata nu si-a pastrat proprietatile,culorile.
Poate puteti sa ma ajutati in problemele pe care le-am enumerat.

Va multumesc!! Cu respect pentru munca pe care o depuneti, Emilia
emiema
 
Mesaje: 7
Membru din: 09 Oct 2009, 19:06

Re: rubricile îsi schimbă pozitionarea, "se ascund"

Mesajde emiema » 09 Feb 2010, 19:16

Va rog ajutati-ma in problema pe care v-am relatat-o mai sus!
Va multumesc!
emiema
 
Mesaje: 7
Membru din: 09 Oct 2009, 19:06

Re: rubricile îsi schimbă pozitionarea, "se ascund"

Mesajde emil » 09 Feb 2010, 22:53

emiema scrie:Va rog ajutati-ma in problema pe care v-am relatat-o mai sus!
Va multumesc!

Buna seara,
Imi pare rau ca exista inca destule probleme neremidate in ciuda promisiunilor care se fac de ani de zile! Imi cer scuze pentru această problema.
Am intrat pe pagina dvs. am facut ceva modificari. Nu sunt probleme de niciun fel cu textele din frame+uri, doar ca folositi corp de litera 12 si trebuie mai mic, chiar mai mic de 10.
Mai incercati si dvs. sa formatati mai bine textul, sa nu aveti paragrafe prea mari....etc. Se pare ca nu mai functioneaza functia care trunchiaza textul si afiseaza "more"
Cu rabdare, incercati sa mai faceti modificari. Pagina merge, nu sunt defecte chiar atat de grave.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori