validare acte pretransfer

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

validare acte pretransfer

Mesajde elenacivan » 30 Ian 2010, 00:04

Buna seara,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o lamurire, daca se poate. Situatia mea este urmatoarea: sunt profesor titular in provincie si intentionez sa particip la pretransferare pt Bucuresti, deoarece aici locuiesc de anul trecut. Avand in vedere ca pt anul scolar in curs (2009-2010) sunt detasata in Bucuresti, ce director si inspector ar trebui sa-mi valideze actele prin semnatura, cei din judetul in care sunt titular sau cei din Bucuresti unde sunt detasata? Am gasit ceva in legatura cu asta, dar se mentioneaza ca actele vor fi semnate de directorul scolii unde ai detasare daca ai fost detasat in ultimii doi ani. Luand in considerare faptul ca se evalueaza activitatea pe ultimii doi ani scolari incheiati cand eu nu eram inca detasata as zice ca ar trebui sa semneze cei din judetul in care sunt titular. Dumneavoastra ce stiti?
Multumesc si vacanta placuta!
elenacivan
 
Mesaje: 4
Membru din: 22 Ian 2006, 23:53

Re: validare acte pretransfer

Mesajde maria_cseh » 30 Ian 2010, 15:54

Când m-am transferat dintr-un judeţ în altul (MM-SM), am avut nevoie de semnătura inspectorului general din judeţul MM.
maria_cseh
 
Mesaje: 111
Membru din: 03 Sep 2008, 23:05

Re: validare acte pretransfer

Mesajde elenacivan » 02 Feb 2010, 20:23

Inteleg. Multumesc pentru raspuns. Probabil ca asa este. Diferenta ar fi ca eu sunt detasata si nu stiu daca asta schimba ceva. Mai am timp sa aflu.
O seara linistita
elenacivan
 
Mesaje: 4
Membru din: 22 Ian 2006, 23:53


Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron