Transfer Tehnic-Resurse

Un forum dedicat discutiilor intre elevi si profesori. Ai ceva de spus? Te asteptam aici.

Transfer Tehnic-Resurse

Mesajde elecktroboy » 30 Ian 2010, 21:58

Buna ziua,
Sunt in clasa a 11-a si as vrea sa ma transfer de pe profilul Tehnic(Telecomunicatii) la Resurse naturale si protectia mediului .
Am incercat acum intre semestre dar nu se poate din cauza modulelor la care nu se pot incheia mediile...
Totusi ei spun ca din clasa a 12-a se poate dar cu niste diferente date ...
Precizez ca vor da BAC-ul al fel ca noi... Romana-Matematica-Limba Straina + la alegere (Biologie,Chimie sau Fizica)
Vreau sa va intreb daca se poate intradevar de la inceputul clasei a 12-a sau o sa astept degeaba pana atunci
si la ce materii voi da diferenta , daca doriti orarele le pot posta pe forum....
Precizez ca am o medie destul de mare pentru liceul in care sunt si am chiar si cateva diplome castigate la concursuri nationale ....
O seara placuta !
elecktroboy
 
Mesaje: 2
Membru din: 30 Ian 2010, 21:45

Re: Transfer Tehnic-Resurse

Mesajde emil » 30 Ian 2010, 22:39

Transferul se poate face in luna august 2010, cu conditia sa sustii examene de diferenta si sa existe acordul conducerilor celor doua scoli. Daca este vorba de aceeasi scoala, sau scoli diferite, trebuie sa existe loc in clasa in care te transferi, adica sub 30 de elevi.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Transfer Tehnic-Resurse

Mesajde elecktroboy » 31 Ian 2010, 00:02

Vreau sa va mai intreb , daca nu va suparati si mai aveti putin timp liber sa-mi raspundeti...daca stiti cumva si la ce materi o sa dau diferente, am cautat pe Internet si nu am gasit nimic :(
Oricum nu vad de ce am mai recupera ceva daca BAC-ul se da la aceleasi materii !

Multumesc mult pentru raspuns !
Succes si Dumneavoastra !
elecktroboy
 
Mesaje: 2
Membru din: 30 Ian 2010, 21:45

Re: Transfer Tehnic-Resurse

Mesajde emil » 31 Ian 2010, 00:15

Aceste informaţii se obţin uşor de la Liceul în care vrei să te transferi.
Poti afla singur care sunt materiile noi care se fac la profilul nou la care vrei sa te transferi.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Dialog cu elevii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori