cabinet psihopedagogic

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

cabinet psihopedagogic

Mesajde psycho » 07 Oct 2004, 10:50

Va salut pe toti! Sunt in primul an pe post de psiholog scolar. Problema mea este ca nu prea am teste, si fiind la un liceeu, as avea nevoie de niste teste pentru adolescenti. Ati puteti sa-mi spuneti niste autori, titluri de carti sau siteuri (chiar si in engleza). Mii de multumiri!
psycho
 
Mesaje: 3
Membru din: 27 Sep 2004, 11:08

Re: cabinet psihopedagogic

Mesajde emil » 07 Oct 2004, 21:42

psycho scrie:Va salut pe toti! Sunt in primul an pe post de psiholog scolar. Problema mea este ca nu prea am teste, si fiind la un liceeu, as avea nevoie de niste teste pentru adolescenti. Ati puteti sa-mi spuneti niste autori, titluri de carti sau siteuri (chiar si in engleza). Mii de multumiri!


Ma bucur ca ati venit pe site-ul nostru. Rapid, dupa citire, va recomand in primul rand sa faceti o cautare cu un motor, mai ales ca sunteti cel mai informat in domeniul dumneavoastra si cunosteti termenii. Daca decoperiti ceva si este free, va rugam sa impartasiti cu colegii.

Multumiri
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde catelutza » 16 Oct 2004, 22:52

Avand in vedere ca esti debutant, ai putea sa cauti indrumare profesorului mentor sau tutor. De asemenea, trebuie sa te adresezi si Centrului Judetean de Asistenta PsihopedagogicĂŁ (sigur exista si la tine in judet), care iti va oferi testele de care ai nevoie.
DAr iti dau un sfat: nu te axa numai te teste in munca ta, mai degraba pe discutiile cu elevii adolescenti, care au nevoie de sfaturi.
Iti doresc succes!
catelutza
 
Mesaje: 246
Membru din: 16 Oct 2004, 22:16


Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori