"Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde kapuselvira » 05 Sep 2009, 15:17

Va asteptam cu drag alaturi de noi! Ne-am gandit ca, dupa inceperea anului scolar, situatia privind posturile si efectivul de elevi va fi mai clara si se vor putea completa fisele de inscriere fara probleme. Pe curand!
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde viocro » 05 Sep 2009, 20:45

Sunt printre cei care doresc sa participe in continuare la proiectul doamnei Kapus Elvira si astept cu nerabdare provocarile din acest an. Această dorinta vine in urma activitatii deosebite si serioase desfasurate anul trecut. Mai adaug ca abia acum vad ca nu trebuia sa scriu cu diacritice, desi cineva mi-a spus ca ,,se vede bine", nu cu semne ciudate in locul diacriticelor... Oare ce s-o fi intamplat?
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde kapuselvira » 14 Sep 2009, 04:07

Dragi parteneri si viitori parteneri,
E inceput de an scolar. Tuturor va doresc s-aveti parte de bucuria muncii implinite asa cum am dorit sa transmit si prin cantecelul nostru:

Clinchet pentru bucuria muncii implinite

Cling, cling!
Clinchet pentru bucuria
muncii implinite
sa rasune in suvoi ,
sa strangem impresii noi.

Cling, cling!
Nu e timp pentru zabava,
vrem să fim toti de isprava.
Un izvor de bucurie
pentru toti munca sa fie.

Cling, cling, cling,
cling, cling, cling,
cling, cling, cling, cling, cling.
Cling, cling, cling,
cling, cling, cling,
cling, cling, cling, cling,
cling, cling, cling!
Cling, cling!
Clinchet pentru bucuria
muncii implinite
sa rasune peste tot
s-aratam acum ce pot
mintile să iscodeasca,
mainile să migaleasca
.
Cling, cling, cling,
cling, cling, cling,
cling, cling, cling, cling, cling.
Cling, cling, cling,
cling, cling, cling,
cling, cling, cling, cling,
cling, cling, cling!
Cling, cling!
Cling, cling!
Clinchet pentru bucuria
muncii implinite
sa rasune in suvoi ,
sa strangem impresii noi.

Cling, cling!

Ma bucur ca, in aceasta perioada, am reusit sa iau legatura cu majoritatea partenerilor si ca au fost de acord cu tematica propusa:
1- Localitatea noastra in labirintul cunoasterii;
2- Biodiversitatea – triumful vietii pe Pamant;
3- Impliniri sub aura prieteniei;
4- Impliniri de sezon ..

Prima tema este mai ales pentru clasa a IV-a, dar am inteles ca este accesibila si pentru invatamantul prescolar.
Pe parcursul intregului an scolar, vom avea in vedere primele 2-3 teme si vom realiza pentru fiecare tema cate o prezentare Power Point, urmand sa le postam la sfarsit, pana in luna iulie.
Pentru tema „Impliniri de sezon ...”, vom adauga un subtitlu dupa fantezia noastra, in functie de anotimpul abordat. Prezentarile Power Point se vor posta in lunile noiembrie, februarie, mai si respectiv august, pentru cei care au ales si vara.
In zilele urmatoare, veti primi documentatia.
Am primit semnale ca ni se vor alatura si alti parteneri din tara si de peste hotare.
S-auzim de bine! Succes si spor in toate!
Ultima oară modificat de kapuselvira pe 14 Sep 2009, 19:02, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde ela09 » 14 Sep 2009, 18:01

Şi eu doresc să particip în acest an la proiectul doamnei Elvira. Felicitari pentru aceasta initiativa! Cum putem intra in posesia documentatiei care trebuie avizata de scolile partenere?
ela09
 
Mesaje: 8
Membru din: 23 Oct 2008, 13:08

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde kapuselvira » 14 Sep 2009, 19:19

Ne bucuram pentru toti cei care doresc sa se inscrie. Pana ce proiectul va fi popularizat din nou si prin intermediul ISJ Arad, va puteti lasa adresa de e-mail folosind MP. Va multumim!
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde cata77 » 17 Sep 2009, 21:43

As dori sa particip si eu la acest proiect. Felicitari pentru realizarile de anul trecut.
cata77
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Noi 2008, 14:58

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde kapuselvira » 17 Sep 2009, 22:24

Va multumim! Meritul este al tuturor partenerilor care s-au straduit sa umple stupul nostru cu felii de miere buna. Dascalilor, elevilor care au muncit cu responsabilitate in parteneriatul nostru, mii de multumiri!
Va primim cu drag. Speram sa avem cu totii parte de bucuria muncii implinite! Proiectul nostru este la ISJ Arad. Speram sa reusim sa-l trimitem si mai departe, dupa ce avem lista cu toti participantii. Vom tine legatura. Pe curand!
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde kapuselvira » 21 Sep 2009, 13:10

Vesti bune! În parteneriat nostru, doresc sa se inscrie si cadre didactice din Spania. De asemenea, si din Republica Moldova semnalele sunt pozitive. Doresc sa vina alaturi de noi si alte cadre didactice. Incepand de miercuri/joi, vom trimite documentatia pentru parteneriat fiecarui solicitant cu care am luat legatura deja si celor care isi vor exprima dorinta sa se mai inscrie.
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde kapuselvira » 23 Sep 2009, 22:03

Asa cu am promis, parteneriatul nostru continua. Va asteptam cu drag sa construim Podul Prieteniei si sa avem parte de bucuria muncii implinite.
Am creat un topic nou: viewtopic.php?f=57&t=14264 . La aceasta adresa gasiti alte lamuriri si documentatia.
Succes!
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde crismircip » 18 Ian 2010, 00:33

Vrem si noi sa intram in stupul dumneavoastra !
Ne primiti ?
Va multumim!
crismircip
 
Mesaje: 14
Membru din: 02 Iun 2009, 09:41

Re: "Clinchet pentru bucuria muncii implinite"

Mesajde kapuselvira » 18 Ian 2010, 19:26

crismircip scrie:Vrem si noi sa intram in stupul dumneavoastra !
Ne primiti ?
Va multumim!

Am vazut intentia dumneavoastra de a fi alaturi de noi inca de anul trecut. Ne pare rau ca ati intarziat si acum, desi v-am asteptat cu bratele deschise. Proiectul nostru il gasiti la adresa: viewtopic.php?f=57&t=14264 , respectiv la: viewtopic.php?f=57&t=14565 .
S-aveti parte de bucuria muncii implinite!
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Anterior

Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori