olimpiada biologie

Cum pregatim un elev pentru performanta? Cum gasim elevii care sunt capabili?

olimpiada biologie

Mesajde ralukh21 » 11 Ian 2009, 17:11

Daca ma poate ajuta cineva cu urmatoarea problema: Sunt in primul meu an in invatamant si luna acesta se va da olimpiada de biologie faza locala. nu am reusit sa aflu data exacta, nu stiu daca in fiecare judet se da la aceiasi data. Eu apartin de judetul Prahova. daca stie cineva mai multe il rog sa ma ajute! multumesc!
ralukh21
 
Mesaje: 1
Membru din: 11 Ian 2009, 17:01

Re: olimpiada biologie

Mesajde emil » 11 Ian 2009, 19:31

ralukh21 scrie:Daca ma poate ajuta cineva cu urmatoarea problema: Sunt in primul meu an in invatamant si luna acesta se va da olimpiada de biologie faza locala. nu am reusit sa aflu data exacta, nu stiu daca in fiecare judet se da la aceiasi data. Eu apartin de judetul Prahova. daca stie cineva mai multe il rog sa ma ajute! multumesc!

De regula, olimpiadele judetene sunt la aceeasi data, pentru ca veti primi, probabil, subiecte de la nivel central. Faza locala este planificata de fiecare judet. Va rog consultati www.olimpiade.ro pentru calendar.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: olimpiada biologie

Mesajde manu73 » 23 Noi 2009, 18:14

Vad ca nu a fost vizitat de ceva vreme acest topic, dar poate voi avea noroc. Intrucat pe www.olimpiade.ro nu se gasesc toate subiectele, as dori sa posteze cineva subiectele si baremele de la faza judeteana din 2007. Sau un link, eu nu le-am gasit pe net.
manu73
 
Mesaje: 2
Membru din: 31 Aug 2009, 23:00

Re: olimpiada biologie

Mesajde emil » 24 Noi 2009, 00:46

manu73 scrie:Vad ca nu a fost vizitat de ceva vreme acest topic, dar poate voi avea noroc. Intrucat pe http://www.olimpiade.ro nu se gasesc toate subiectele, as dori sa posteze cineva subiectele si baremele de la faza judeteana din 2007. Sau un link, eu nu le-am gasit pe net.


Folositi forum www.olimpiade.ro si sigur va va ajuta cineva. Se poate folosi si sectiunea biologie de pe acest forum.

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Olimpiade

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator