din nou plagiatul

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

din nou plagiatul

Mesajde monilise » 15 Oct 2009, 17:20

Buna ziua,
as dori sa imi spuneti daca se practica plagiatul des pe aces site. Am publicat un aticol cu titlul Stima de sine si succesul in cariera si peste putin timp a postat userul diana_murgu84 un articol copiat dupa cel postat de mine. Contributia doamnei este modificarea titlului in Planificarea carierei la elevii din invatamantul special integrat si adaugarea catorva fraze de introducere.
In plus articolul meu a fost publicat intr/o revista de specialitate si se iveste problema dreptului de autor.
V-as ruga sa analizati cele doua articole si daca se poate sa il retrageti.
In speranta ca voi primi un raspuns, va multumesc!
monilise
 
Mesaje: 12
Membru din: 02 Aug 2007, 09:49

Re: din nou plagiatul

Mesajde emil » 15 Oct 2009, 21:35

Buna ziua,

va rog sa va clarificati intai problema cu persoana pe care o acuzati de plagiat.
Persoanele care publica aici isi asuma raspunderea pentru originalitate.
Totusi pentru a face publica situatia va rugam sa publicati link la materialele respective, spre a fi analizate de colegi.

Multumim de atentie
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: din nou plagiatul

Mesajde monilise » 17 Oct 2009, 14:03

Aici gasiti referatul meu> http://www.didactic.ro/lectii-limba-si- ... p122988-t3
iar acesta este articolul publicat de user diana_murgu84 cateva zile mai tarziu
http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... 6-incepand cu pagina nr 3 este indentic cu articolul publicat de mine.

Multumiri pentru clarificari. Se pare ca aveti dreptate. Va rog sa solicitati explicatii persoanei care v-a preluat textul.
O avertizam si noi, aici, sa dea explicatii.

Numai bine,
monilise
 
Mesaje: 12
Membru din: 02 Aug 2007, 09:49


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori