plagiat si la religie ?

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

plagiat si la religie ?

Mesajde tawtaw » 08 Oct 2009, 19:06

Ei na ca pe asta nu o credeam daca nu o vedeam ... doamna sau domnisoara Prof. Diana Nichita din Oradea posteaza un optional la religie cu titlul „Icoana din sufletul copilului” ...toate bune si frumoase ... iar noi cei care l-am scris si l-am publicat in „Ghidul metodologic pentru disciplinele optionale” editia a II-a revazuta si adaugita publicata sub patronajul doamnei Doina Giurgea in anul 2007 tinem sa o felicitam pentru munca deosebita pe care a depus-o copiind tot textul si postandu-l sub numele sau. Singurul aport al doamnei in cauza este schimbarea numelui optionalului dar si asta este furat , este titlul optionalului publicat de altcineva in prima editie a ghidului. Desi profesor de desen (se stie ca artistii nu sunt prea dusi la biserica) nu mi-am permis niciodata sa fur munca altuia dupa care sa arat lumii ca sunt al mai inteligent de pe planeta. Intrebare intrebatoare pentru doamna in cauza... cum ramane cu porunca a VIII-a aia cu „sa nu furi” ? sau daca nu se afla se poate?
tawtaw
 
Mesaje: 3
Membru din: 08 Oct 2009, 18:47

Re: plagiat si la religie ?

Mesajde emil » 08 Oct 2009, 19:15

tawtaw scrie:Ei na ca pe asta nu o credeam daca nu o vedeam ... doamna sau domnisoara Prof. Diana Nichita din Oradea posteaza un optional la religie cu titlul „Icoana din sufletul copilului” ...toate bune si frumoase ... iar noi cei care l-am scris si l-am publicat in „Ghidul metodologic pentru disciplinele optionale” editia a II-a revazuta si adaugita publicata sub patronajul doamnei Doina Giurgea in anul 2007 tinem sa o felicitam pentru munca deosebita pe care a depus-o copiind tot textul si postandu-l sub numele sau. Singurul aport al doamnei in cauza este schimbarea numelui optionalului dar si asta este furat , este titlul optionalului publicat de altcineva in prima editie a ghidului. Desi profesor de desen (se stie ca artistii nu sunt prea dusi la biserica) nu mi-am permis niciodata sa fur munca altuia dupa care sa arat lumii ca sunt al mai inteligent de pe planeta. Intrebare intrebatoare pentru doamna in cauza... cum ramane cu porunca a VIII-a aia cu „sa nu furi” ? sau daca nu se afla se poate?

Va rog sa specificati exact linkul la optionalul respectiv si sa puneti pe forum si ID+ul utilizatoarei pe care o acuzati. Scieti+i si un mesaj privat sa va dea sau sa ne dea explicatii.
Suntem o comunitate si as vrea sa ne rezovam problemele in familie.....

Va multumesc pentru colaborare
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: plagiat si la religie ?

Mesajde tawtaw » 08 Oct 2009, 19:45

cdiasimi este id-ul doamnei respective, intamplator sotia mea a vazut materialul respectiv, nu as fi reactionat astfel daca nu ar fi fost copiat in proportie de 99,9 % , doar o propozitie e schimbata, exact de aceea am dat si datele cartii in care a fost publicat... se poate verifica e identic. nu aveam nimic impotriva daca il folosea ca baza si ii aducea niste imbunatatiri
tawtaw
 
Mesaje: 3
Membru din: 08 Oct 2009, 18:47


Re: plagiat si la religie ?

Mesajde emil » 08 Oct 2009, 20:03

tawtaw scrie:http://www.didactic.ro/lectii-cursuri-optionale-16-icoana-din-sufletul-copilului_programa-optional-religie-p115632-t2


Userul este cdiasimi. Eu am vazut ca materialul este semnat. Din punctul de vedere al statutului pe didactic.ro este OK Cereti dvs. explicatii.

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori