Tabla magnetica

Deoarece in dezbaterea deschisa in intalnirea Resurse IT&C in educatie de la Focsani(<a href="http://www.vrancea.ro/unirea2005" target="_blank">www.vrancea.ro/unirea2005</a>), nu s-a reusit atingerea tuturor punctele propuse, va invitam sa va spuneti parerea pe urmatoarele
topicuri...

Tabla magnetica

Mesajde nechita » 01 Iun 2009, 14:26

am si eu o problema, am achizitionat o tabla magnetica ptr sala de clasa unde sunt diriginta, pentru a scapa de praful de creta care este peste tot, mai mult avem si o table interactiva care o folosim ocazional si care este plina asa cum am spus de praf de creta sa nu mai spun de claculator. Am cumparat tabla dar am o problema, dna prof care este dirig la cealalta clasa si preda matematica sustine ca tabla magnetica nu ii este de niciun folos, nu poate fi folosita la orele de matematica prin urmare nu am cum sa montez tabla cea nou(cea magnetica) care in viziunea mea usureaza cu mult munca profesorului, ptr mine praful de creta ridica multe probleme: sunt alergica si mereu ma murdaresc pe haine. E drept ca la matematica se scrie f. mult dar zic eu ca se poate si pe cea magnetica. Intrebarea mea era ar fi o posibilitate sa pun tambla magnetica pe o sina si sa o folosesc pe cea magnetica iar la matematica sa fie folositA cea de creta? Mai are cineva asa ceva? problema e ca ar veni peste cea interactiva atunci cand se doreste sa fie folosita cea neagra cu creta
Ma puteti ajuta cu o sugestie?
nechita
 
Mesaje: 1
Membru din: 13 Sep 2007, 08:53

Re: Tabla magnetica

Mesajde marplo » 24 Sep 2009, 13:24

Buna ziua
Ma gandesc ca ar fi bine sa vorbiti cu cineva de unde ati achizitionat-o, probabil cunosc mai bine.
marplo
 
Mesaje: 5
Membru din: 24 Sep 2009, 13:12


Înapoi la IT&C in Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori