Nu mai pot edita...

Nu mai pot edita...

Mesajde angelicameleaca » 22 Mar 2009, 19:41

Am creat pagina scolii si am completat doar cateva dintre rubrici. Pot vedea ce am completat pana acum, dar nu mai imi da voie sa editez. Ce trebuie sa fac?
angelicameleaca
 
Mesaje: 1
Membru din: 06 Mar 2009, 12:27

Mesajde alinushnou » 01 Apr 2009, 20:44

si eu am aceeasi problema.. nu mai pot edita in anumite campuri..
pt administrator: Cum putem remedia problema?
alinushnou
 
Mesaje: 18
Membru din: 18 Feb 2008, 22:51

Mesajde webmaster » 02 Apr 2009, 13:22

Buna ziua, sunteti siguri ca intrati pe linkul de editare si nu pe cel de vizualizare?
Dati va rog mai multe detalii: cum anume procedati si ce campuri nu puteti completa?
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Mesajde alinushnou » 02 Apr 2009, 19:14

va multumesc pentru intentia de a ne ajuta, dar am remediat problema... am cerut publicarea paginii si acum am putut face modificarile de rigoare. succes si tie, angelicameleaca!
alinushnou
 
Mesaje: 18
Membru din: 18 Feb 2008, 22:51

Mesajde scoalanuseni » 08 Apr 2009, 17:48

Nu faceti nimic in privinta pozelor, se vad foarte urat desi sunt in format mic????????????????????????????????????????????????????????????
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Mesajde alinushnou » 09 Apr 2009, 12:26

fotografiile in general? sau ale unei pagini anume?
alinushnou
 
Mesaje: 18
Membru din: 18 Feb 2008, 22:51

Mesajde scoalanuseni » 09 Apr 2009, 17:17

Uitati-va la acest site sa vedeti ce frumos, mare si clar se vad pozele

http://scoli.didactic.ro/scoala_cu_clas ... lios_alios

si la mine se vad NASPA - asta e cuvantul potrivit desi nu e unul foarte frumos.

http://scoli.didactic.ro/scoalanuseni/

Ma refer la pozele din proiecte educationale, activitati extra.., deci pe rubricile din mijloc. Cele din slide merg foarte bine.


Am mai scris intr-un topic dar nu imi mai gasesc expunerea........sper ca nu l-ati sters.
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Mesajde webmaster » 09 Apr 2009, 19:18

Nu am sters nimic si va vom da un raspuns maine, nu am avut timp sa verificam situatia.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Mesajde scoalanuseni » 09 Apr 2009, 21:25

Va multumesc foarte frumos


si inca o chestiune:

nu pot sa pun mai multe poze, asa ca aici
http://scoli.didactic.ro/scoli/preview_ ... erformante

si daca dau o denumire pozei sau unui document nu imi apare descrierea

Astept un raspuns edificator din partea d-voastra in legatura cu toate problemele ridicate de mine

Va multumesc
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde prundeaeugen » 11 Sep 2009, 23:27

Nici eu nu mai pot edita. Rog administratorul sa verifice. Dupa accesarea butonului editeaza imi apare ceva de genul urmator:

<p> SCURT ISTORIC:</p><p> -<font size="3">1894: Se infiinteaza Asociatia Invatatorilor din Buzau prima asociatie a invatatorilor din judet, asociatie cu o bogata activitate profesionala, stiintifica si culturala. Aceasta isi inceteaza activitatea dupa cateva decenii de functionare;</font></p><p> -<font size="3">octombrie 2006:

Este pagina Asociatia Invatatorilor Buzoieni.
Multumesc!
Eugen Prundea
prundeaeugen
 
Mesaje: 3
Membru din: 03 Aug 2008, 22:17

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde webmaster » 14 Sep 2009, 18:59

La mine se afiseaza corect. S-ar putea sa fie din cauza navigatorului... paginile scolilor sunt optimizate doar pentru Internet Explorer si Firefox. Daca mai intampinati dificultati trimiteti va rog un email pe adresa webmaster cu cat mai multe detalii despre ce faceti si ce se intampla, eventual si o copie de ecran. Nu mai reusesc sa intru prea des pe forum, pe email e mai rapid.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde prundeaeugen » 14 Sep 2009, 22:35

Va multumesc pentru raspuns. De la ultima editare a paginii am schimbat sistemul de operare dar navigatorul este tot internet explorer. Voi verifica oricum pe un alt calculator. O zi buna!

Eugen Prundea
prundeaeugen
 
Mesaje: 3
Membru din: 03 Aug 2008, 22:17

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde emil » 15 Sep 2009, 05:42

prundeaeugen scrie:Va multumesc pentru raspuns. De la ultima editare a paginii am schimbat sistemul de operare dar navigatorul este tot internet explorer. Voi verifica oricum pe un alt calculator. O zi buna!

Eugen Prundea


Aveti dreptate, este o problema la editarea paginii, semnalele sunt mai vechi. Sper sa fie pusi in garda cei ce lucreaza la IT si sa se rezolve problema. Din pacate, asa cum ati vazut la dechidere, masinaria de creat pagina scolii este in versiune beta si a ramas asa... fara sa facem corectiile necesare. Inca odata scuze si va rog sa mai insistati!

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde webmaster » 15 Sep 2009, 09:24

Va rog sa ma tineti la curent daca mai intampinati dificultati, ca sa transmit echipei tehnice.

Intr-adevar, nu s-au mai facut modificari la mecanismul de creare a paginilor scolilor, este de preferat sa se refaca intr-o varianta imbunatatita, asa ca se lucreaza in prezent la un nou format.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde scoalanuseni » 05 Noi 2009, 21:21

Buna ziua,
se pare ca nu sunt singurul care nu mai poate edita pagina . Va rog sa aruncati o privire si asupra problemei mele.
Va multumesc.

http://scoli.didactic.ro/scoalanuseni/
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Următorul

Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron