salariu de merit secretara

Discutii despre modificarile legii invatamantului si a statutului personalului didactic. Opinii, idei, solutii.

salariu de merit secretara

Mesajde lumina » 06 Aug 2009, 17:53

Secretara scolii poate participa la concursul de dosare din scoala pentru salariul de merit la un loc cu profesorii? La noi asa se intampla de ani de zile si il obtine in fiecare an pentru ca are o fisa de evaluare separata la care obtine mereu un punctaj foarte mare si asa un profesor ramane pe langa. Nu stiu daca e corect sa participe pentru acelasi salariu de merit , la un loc cu profesorii si pe o fisa de evaluare diferita. Astept un raspuns. Multumesc!
lumina
 
Mesaje: 4
Membru din: 29 Noi 2007, 21:58

Mesajde ccccc » 03 Sep 2009, 16:46

Inspectoratul scolar trimite la fiecare unitate scolara o adresa in care se precizeaza numarul salariilor de merit repartizate pentru anul respectiv, pe categorii de personal: didactic, didactic auxiliar si nedidactic. Daca nu aveti repartizate salariii de merit pentru personalul didactic auxiliar, situatia prezentata nu este in regula.
"Visam la calatorii în univers. Dar oare universul nu este în noi?" (Novalis)
ccccc
 
Mesaje: 108
Membru din: 04 Iul 2007, 18:51

Mesajde sportiv » 03 Sep 2009, 18:19

Nu cred ca este asa cum s-a specificat la ultima interventie,cred ca este in conformitate cu art 50 al 7 din statut (care,adevarat, poate fi interpretat , conform metodologiei de aplicare, de catre fiecare consiliu de administratie in parte ). :D :idea:
Numai bine!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3123
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Legislatia privind invatamantul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori