Ziua Mondiala a Educatorului

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

Ziua Mondiala a Educatorului

Mesajde mariro » 04 Oct 2004, 14:17

Cum sarbatoriti Ziua Mondiala a Educatorului? Noi le vorbim elevilor despre aceasta zi, apoi le dam drumul acasa (de la Sindicat putere!) si mergem la o pizza si o cafea; sau le aducem la scoala!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: Ziua Mondiala a Educatorului

Mesajde dana_t » 04 Oct 2004, 16:27

La noi au venit in scoala cu mesaj de la "stapanire"ca daca vrem sa sarbatorim, s-o facem in pauza mare sau in timpul liber, altfel ne taie ziua de lucru....

Dana
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

Re: Ziua Mondiala a Educatorului

Mesajde marikaj » 04 Oct 2004, 16:39

mariro scrie:Cum sarbatoriti Ziua Mondiala a Educatorului? Noi le vorbim elevilor despre aceasta zi, apoi le dam drumul acasa (de la Sindicat putere!) si mergem la o pizza si o cafea; sau le aducem la scoala!

cum nimeni nu intreprinde nimic oficial pentru aceasta zi, macar noi sa ne amintim si sa aminim si celorlati ca suntem educatori.... la noi se zvoneste ca pleaca o brigada prin judet...si ca ar veni prin zona noastra..... tocmai ca este zi de miting si am inteles ca vor sa vada cum s-a rezolvat suplinirea cadrelor care sunt plecati. :D
dar imi place ideea cu pizza, macar de o cafea totusi ne permitem si noi in pauza mare 8)
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde zizi » 04 Oct 2004, 17:58

La noi s-a asigurat suplinirea pentru copiii pe care-i mai trimit parintii, iar celelalte cadre didactice sarbatoresc la miting. Oficial nimic. Cred ca daca n-ar fi maine acest miting, presa ar uita cu desavarsire ca este Ziua Internationala a Educatorului.
zizi
 
Mesaje: 179
Membru din: 28 Aug 2004, 19:12

Re: Ziua Mondiala a Educatorului

Mesajde mariro » 06 Oct 2004, 20:06

mariro scrie:Cum sarbatoriti Ziua Mondiala a Educatorului? Noi le vorbim elevilor despre aceasta zi, apoi le dam drumul acasa (de la Sindicat putere!) si mergem la o pizza si o cafea; sau le aducem la scoala!


TOTAL GRESIT: M-am dus la scoala cu gandul sa fac totusi macar doua ore: abecedarul si matematica si apoi sa particip la festivitate, dar directorul a dat ordin sa se faca toate orele :twisted: :twisted: :twisted: Orele care nu s-au facut se vor recupera sambata!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde mariro » 06 Oct 2004, 20:09

zizi scrie:La noi s-a asigurat suplinirea pentru copiii pe care-i mai trimit parintii, iar celelalte cadre didactice sarbatoresc la miting. Oficial nimic. Cred ca daca n-ar fi maine acest miting, presa ar uita cu desavarsire ca este Ziua Internationala a Educatorului.


Zizi,
voi ce-ati facut? Ati "smuls" macar o promisiune pentru rezolvarea celor ce ne doare?
Ultima oară modificat de mariro pe 07 Oct 2004, 15:20, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde zizi » 07 Oct 2004, 12:28

Si la noi directorul s-a suparat ca nu am facut ore, dar i-a trecut si nu s-a opus sa plecam la miting daca asiguram suplinirea pentru copiii care au venit. S-au facut activitati libere cu copiii - jocuri, concursuri, povesti.
Cat despre promisiuni ,,de acolo de sus" ZERO. N-a iesit nimeni si nici nu ma asteptam s-o faca. Eu sunt tare pesimista si uneori mi se pare ca suntem pioni ai sindicatelor. Ramane de vazut!
zizi
 
Mesaje: 179
Membru din: 28 Aug 2004, 19:12


Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron