GRAFICUL...

GRAFICUL...

Mesajde aleniramy » 08 Iul 2009, 05:07

Dupa concursul din 15 iulie 2009 repartizarea se va realiza in sedinta publica, in perioada 22 - 29 iulie 2009, dupa urmatorul grafic:
Graficul desfăşurării repartizărilor:
1. Repartizarea candidaţilor pe posturi didactice/catedre vacante titularizabile.
Perioada: 22-23 iulie 2009

2. Transformarea tuturor posturilor didactice/catedrelor vacante titularizabile rămase neocupate în posturi/catedre netitularizabile. Reactualizarea listei posturilor didactice/catedrelor vacante/rezervate şi ocuparea posturilor didactice de cadrele didactice care beneficiază de continuitate pentru detaşare la cerere.
Termen: 24 iulie 2009

3. Repartizarea candidaţilor prin detaşare la cerere (inclusiv pentru cadrele didactice care solicita detasare la cere prin concurs specific, in baza punctajului).
Termen: 25 iulie 2009

4. Reactualizarea listei posturilor didactice/catedrelor vacante/rezervate netitularizabile.
Termen: 26 iulie 2009

5. Ocuparea posturilor didactice de cadrele didactice care beneficiază de continuitate pentru suplinire şi repartizarea candidaţilor prin suplinire.
Perioada: 27-29 iulie 2009

6. Emiterea şi comunicarea deciziilor de repartizare pe post/catedră.
Termen: 31 iulie 2009



--------------------
aleniramy
 
Mesaje: 7
Membru din: 12 Dec 2008, 00:24

titularizare

Mesajde alba_ca_zapada86 » 08 Iul 2009, 13:35

daca dac anul acesta titularizarea si din ghinion si nefericire nu iau peste 7 dar iau undeva intre 5 si 6:99 ce se intampla? In ce perioada trebuie sa ma duc la sedinta publica?

Mi se pare normal ca trebuie sa ma duc dupa ce isi ocupa cei cu peste 7 locurile dorite... dar nu am inteles exact data.
alba_ca_zapada86
 
Mesaje: 3
Membru din: 07 Iul 2009, 19:53

Mesajde aleniramy » 09 Iul 2009, 09:04

5. Ocuparea posturilor didactice de cadrele didactice care beneficiază de continuitate pentru suplinire şi repartizarea candidaţilor prin suplinire.
Perioada: 27-29 iulie 2009
...Aici intra si cadrele didactice care au obtinut nota sub 7. ITI DORESC BAFTA SI SA OBTII O NOTA PESTE 7.
aleniramy
 
Mesaje: 7
Membru din: 12 Dec 2008, 00:24

rugaminte

Mesajde sentry » 09 Iul 2009, 12:38

In perioada 22 - 29 iulie 2009 se realizeaza repartizarea in sedinta publica la nvel de centru, in toate judetele si municipiul Bucuresti, pentru:
- titularizare;
- continuitate pentru detasare la cerere, detasare la cerere (inclusiv detasare la cerere prin concurs specifc);
- continuitate pentru suplinire, suplinire in baza notelor de la concursul din 15 iulie.

Prin repartizarea pentru ‘’titularizare’’ se intelege si repartizarea in baza notei la concurs a posturilor netitularizabile? Va rog sa-mi spuneti. Sunt putin derutat in acest moment.
As vrea sa stiu daca pot opta in baza notei de la concurs pt un anumit post, post ce am observat ca are abrobata continuitatea pt suplinire. Ma intereseaza sa stiu daca repartizarea posturilor netitularizabile (pt suplinire calificati deci) in baza notei de la concursul din 15 iulie 2009 se face inainte sau dupa repartizarea pentru continuitate pt suplinire. Va rog sa-mi spuneti.
Mentionez ca la concursul din iulie 2008 am nota 8,20. Am primit continuitate pt suplinire dar este un alt post fata de anul trecut si renunt la ea, intrucat pt disciplina mea, posturile sunt pe doua scoli si intre timp scolile au fost cuplate altfel decat anul trecut. Scoala pe care o vizez si unde-mi derulez proiectul de master, are 8,5 ore si deci nu mi-a putut da continuitate si a fost cuplata cu o alta scoala unde este aprobata continuitatea pt altcineva. Multumesc.
Avatar utilizator
sentry
 
Mesaje: 17
Membru din: 13 Apr 2009, 18:47

Re: rugaminte

Mesajde maria_maria » 09 Iul 2009, 14:32

sentry scrie:
In perioada 22 - 29 iulie 2009 se realizeaza repartizarea in sedinta publica la nvel de centru, in toate judetele si municipiul Bucuresti, pentru:
- titularizare;
- continuitate pentru detasare la cerere, detasare la cerere (inclusiv detasare la cerere prin concurs specifc);
- continuitate pentru suplinire, suplinire in baza notelor de la concursul din 15 iulie.

Prin repartizarea pentru ‘’titularizare’’ se intelege si repartizarea in baza notei la concurs a posturilor netitularizabile? Va rog sa-mi spuneti. Sunt putin derutat in acest moment.
As vrea sa stiu daca pot opta in baza notei de la concurs pt un anumit post, post ce am observat ca are abrobata continuitatea pt suplinire. Ma intereseaza sa stiu daca repartizarea posturilor netitularizabile (pt suplinire calificati deci) in baza notei de la concursul din 15 iulie 2009 se face inainte sau dupa repartizarea pentru continuitate pt suplinire. Va rog sa-mi spuneti.
Mentionez ca la concursul din iulie 2008 am nota 8,20. Am primit continuitate pt suplinire dar este un alt post fata de anul trecut si renunt la ea, intrucat pt disciplina mea, posturile sunt pe doua scoli si intre timp scolile au fost cuplate altfel decat anul trecut. Scoala pe care o vizez si unde-mi derulez proiectul de master, are 8,5 ore si deci nu mi-a putut da continuitate si a fost cuplata cu o alta scoala unde este aprobata continuitatea pt altcineva. Multumesc.


Posturile netitularizabile intra la etapa de suplinire, ele nu au legatura cu posturile titularizabile, sunt 2 etape diferite.

Daca cineva are continuitate pe postul pe care tu il doresti nu poti ocupa acel post decat daca persoana care beneficiaza de continuitate pe acel post renunta la el / sau nu mai doreste sa profeseze acolo / sau daca participi la etapa de suplinire cu nota de la concursul de titularizare din anul 2009 (titularizare 2009 are prioritate chiar daca tu ai nota mai mare decat o alta persoana care doreste acelasi post dar are o nota mai mica decat a ta). Cei care participa cu note obtinute in anii trecuti nu au prioritate la suplinire. Prioritate au cei care au sustinut concursul de titularizare in iulie 2009.

Sper ca ai inteles.
maria_maria
 
Mesaje: 154
Membru din: 31 Aug 2006, 11:39

Mesajde sentry » 09 Iul 2009, 18:19

merci pt raspuns. deci sa nu ma mai gandesc la acel post... in mod sigur nu va renunta la post cel cu continuitate. e putin absurd, fara sa vreau sa par malitios, dar acel post n-a fost ocupat pt anul scolar 2008/2009 prin concurs... persoana ce ulterior concursului a ocupat postul fara sa-i treaca prin minte aceasta optiune, a avut note extrem de mici, aidoma celor prezentate la tv si totusi a obtinut calificativul FB... poate ar trebui sa-mi caut de lucru.
pur si simplu nu inteleg ce e cu aceasta tara.
Avatar utilizator
sentry
 
Mesaje: 17
Membru din: 13 Apr 2009, 18:47

Stimate coleg ,

Mesajde aleniramy » 10 Iul 2009, 07:50

Am intalnit un caz similar anul trecut in sedinta publica de repartizare a catedrelor. O colega a obtinut nota mai mare in 2008 fata de cel care avea continuitate pe aceea catedra in baza notei din 2007. Tinand cont ca aceea persoana nu a participat in 2008 la concurs , colega mea ''i-a suflat'' catedra .Mentionez ca a luat o nota peste 8.
aleniramy
 
Mesaje: 7
Membru din: 12 Dec 2008, 00:24

titularizare

Mesajde lstoian » 12 Iul 2009, 05:34

Vreau si eu sa-mi spuneti daca o medie mai mare la titularizare (e vorba de nota peste 7, chiar de 9,5) anul trecut si care nu a prins catedra (anul acesta este inscris la continuitate), bate o nota mai mica anul acesta la titularizare pe un post de aceeasi specialitate.

Sau o nota mare (spre 10) anul acesta la titularizare, fara sa se fi titularizat acum pentru ca nu e post, poate pe parcursul anului scolar 2009-2010 sa se titularizeze in baza acestei note daca se demonstreaza ca exista catedra viabila?
lstoian
 
Mesaje: 20
Membru din: 18 Mai 2009, 07:33

Mesajde maria_maria » 13 Iul 2009, 15:31

Nu te poti titulariza anul anul acesta cu nota de anul trecut.
maria_maria
 
Mesaje: 154
Membru din: 31 Aug 2006, 11:39

Mesajde lstoian » 13 Iul 2009, 20:16

multumesc
lstoian
 
Mesaje: 20
Membru din: 18 Mai 2009, 07:33

posturi incomplete

Mesajde lstoian » 15 Iul 2009, 06:57

mulţumesc
lstoian
 
Mesaje: 20
Membru din: 18 Mai 2009, 07:33


Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori