Anorganica

Anorganica

Mesajde angel_mihaela » 21 Mar 2009, 21:21

Sunt din Republica Moldova,eleva in clasa a x-a.Programul scolar e putin diferit de cel urmat in Romania dupa cite am observat,noi in anul asta am studiat doar chimia anorganica si am nevoie de ceva probleme complicate ,de un nivel inalt la anorganica,va rog daca puteti dati-mi o mina de ajutor!!!
P.S:Multumesc anticipat:)
Avatar utilizator
angel_mihaela
 
Mesaje: 8
Membru din: 21 Mar 2009, 19:57
Localitate: Republica Moldova

Mesajde catalinbalan » 27 Apr 2009, 09:37

Pentru chimie anorganica(in special partea de calcul) iti recomand culegerile Iusut si Stefan/Ilie sau sa mergi pe olimpiade.ro sa iei toate problemele ce s-au dat la olimpiade si concursuri pe partea care te intereseaza . Iti garantez ca sunt cateva sute de astfel de probleme de nivel mediu si ridicat . Pentru nivel foarte ridicat sunt problemele de la olimpiadele internationale si problemele pregatitoare pentru loturile nationale si pentru olimpiadele internationale. Tin sa te atentionez ca multe din aceste probleme sunt destul de complicate chiar si pentru mine . Depinde acum ce nivel te intereseaza. Daca te intereseaza sa discutam sa-ti propun un set de carti pentru un anume concurs contacteaza-ma pe mess.
catalinbalan
 
Mesaje: 31
Membru din: 27 Apr 2009, 06:55

Mesajde angel_mihaela » 07 Iul 2009, 20:17

merci mult mult :)
Avatar utilizator
angel_mihaela
 
Mesaje: 8
Membru din: 21 Mar 2009, 19:57
Localitate: Republica Moldova


Înapoi la Chimie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori