Care este liceul cu cei mai seriosi profi de biologie?

Care este liceul cu cei mai seriosi profi de biologie?

Mesajde silviam » 07 Iul 2009, 12:50

Va rog frumos, am o cunostinta, un baiat de clasa a VIII care e f pasionat de biologie. A luat o nota f mare la capacitate,si a fost repartizat la Gh. Lazar, dar la filologie,desi el nu facuse aceasta optiune deloc. Este f suparat, el dorea neaparat la Biologie Chimie. Sa stiti ca eu sunt putin sceptica si in privinta liceului,desi se intra cu o nota f mare aici am auzit lucruri destul de rele de liceu, adica Lazar nu mai este ce a fost odata si ca ar fi un liceu cu copiii de bani gata si profesori care profita de pe urma asta. El isi doreste f mult sa invete biologia bine, ca apio sa dea la Medicina. Desi la Sincai s-a intrat cu nota 8 anul asta, am auzit ca e un liceu mai serios, unde se face carte.
1.Trebuie neaparat sa vorbeasca pt transfer de la filologie la biologie, dar cum ar putea face asta?
2. Imi puteti indica un liceu f bun cu profi f seriosi la biologie chimie?(dar va rog cat mai obiectiv, nu liceul la care sunteti dvs.). 3
3.Am dreptate de Gh.Lazar?
4. Cunoasteti cumva un liceu bun specializat pe Biologie Chimie?
silviam
 
Mesaje: 19
Membru din: 14 Mar 2009, 22:59

Înapoi la Biologie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori