titularizare limba engleza

titularizare limba engleza

Mesajde ladyvintage » 31 Mai 2009, 22:00

buna...am si eu 2 carti de metodica daca le pot spune asa...jeremy harmer the practice of english language teaching si metodica predarii limbii engleza de adriana vizental...poate cineva sa ma ajute si sa imi spuna daca sunt bune?...sau daca mai trebuie altele pentru examenul de titularizare? :D
ladyvintage
 
Mesaje: 1
Membru din: 31 Mai 2009, 21:51

Mesajde amarieivioleta » 02 Iun 2009, 10:05

astea sunt foarte bune bune dar nu suficiente
consulta programa de titularizare.
amarieivioleta
 
Mesaje: 14
Membru din: 10 Aug 2008, 13:28

Re: titularizare limba engleza

Mesajde linacska » 18 Iun 2009, 15:04

ladyvintage scrie:buna...am si eu 2 carti de metodica daca le pot spune asa...jeremy harmer the practice of english language teaching si metodica predarii limbii engleza de adriana vizental...poate cineva sa ma ajute si sa imi spuna daca sunt bune?...sau daca mai trebuie altele pentru examenul de titularizare? :D


Jeremy Harmer este foarte buna, foarte multa lume invata din ea, dar parca adriana vizental nu este in programa. Eu cred ca Jeremy Harmer abordeaza bine lucrurile si neavand timp suficient mie imi ajunge sa invat din cartea lui :0
linacska
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Oct 2008, 15:26

Mesajde amarieivioleta » 18 Iun 2009, 17:11

ai dreptate!
Adriana Vizental nu este in programa dar... e buna!

Succes la examen!
amarieivioleta
 
Mesaje: 14
Membru din: 10 Aug 2008, 13:28

Mesajde linacska » 18 Iun 2009, 19:45

Sunt sigura ca este buna, insa din pacate eu nici nu o am , dar nici nu as mai avea timp sa invat din ea, asa ca... raman la Mr. Harmer!
Succes si tie! Sper sa prindem un post cat de cat convenabil :)
linacska
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Oct 2008, 15:26

Mesajde amarieivioleta » 20 Iun 2009, 18:12

ai dreptate in legatura cu timpul.dar sa stii ca are cateva chestii pe care nu le gasesti in alta parte. Macar pentru viitor, sa ti-o cumperi si sa o studiezi.
Eu am fost zilele trecute prin librarii si chiar am gasit-o. E de la Editura Polirom.
Succes si tie la examen!
Mai vb dupa.
amarieivioleta
 
Mesaje: 14
Membru din: 10 Aug 2008, 13:28


Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori