Concurs Antidrog ,,Fii constient!Nu dependent!"

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Concurs Antidrog ,,Fii constient!Nu dependent!"

Mesajde girl2005 » 29 Mai 2009, 21:17

Asociaţia Europeană Pentru Apărarea Drepturilor Omului – AEPADO în
parteneriat cu Agenţia Naţională Antidrog – ANA din subordinea IGP, Reţeaua
FLARE, Consiliul Naţional al Elevilor - CNE şi Revista ,,Fişierele tinerilor”
organizează Proiectul Naţional Antidrog ,,Fii conştient, NU dependent!”.
Acest proiect are ca principală activitate organizarea concursului ,,E viaţa mea! EU decid!"ce are ca grup ţintă toţi tinerii de pe glob cu vârste cuprinse între 14-19 ani. Concursul este structurat pe trei secţiuni : motto-uri, articole jurnalistice şi postere şi se va finaliza cu acordarea a numeroase premii.

În vederea promovării proiectului şi a informării elevilor dorim să iniţiem organizarea unor workshopuri/dezbateri/conferinţe/mese rotunde având ca temă prezentarea generală a proiectului şi a competiţiei internaţionale pentru liceeni ,,E viaţa mea!EU decid!" urmate de discuţii pe marginea consumului de droguri în rândul tinerilor în orice instituţie de învaţământ acreditată din România. În privinţa aceasta cautăm parteneri pe plan local ce se vor ocupa de organizarea activităţilor.

În calitate de organizator principal, AEPADO va asigura coordonarea şi monitorizarea desfăşurării proiectului la nivel naţional, va promova instituţia de învaţământ în cadrul căreia se va desfăşura workshopul de promovare pe site-ul AEPADO şi pe blogul acestui proiect şi vom asigura consultanţă în diseminarea proiectului.

Cadrele didactice care se vor ocupa de organizarea acestor evenimente vor deveni promotori locali ai proiectului şi li se va încheia un contract de voluntariat ce poate fi adăugat la dosarul personal.
Şcolile gazdă vor deveni parteneri oficiali ai proiectului. Pentru detalii suplimentare legate de proiect accesaţi: http://antidrog.blogspot.com .

Pentru a începe demersurile de organizare a acestor evenimente sau pentru alte detalii şi propuneri nu ezitaţi să ne contactaţi: concurs.proiectantidrog@yahoo.com (Coordonator PR: Anca Mohora).


Cu deosebită consideraţie,
Coordonator proiect, Gabriel Brezoiu
Coordonator Relatii cu publicul Anca Mohora
girl2005
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Mai 2009, 21:11

Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron