conditionarea comentariilor de numarul de materiale postate

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

conditionarea comentariilor de numarul de materiale postate

Mesajde socrates » 15 Mai 2009, 08:19

Buna ziua. Va rog sa imi explicati de ce ati conditionat posibilitatea de a comenta sau de a vota un material, in functie de numarul materialelor-minim5- postate. Inteleg ca e o strategie pentru a impulsiona profesorii sa adauge mai multe materiale, dar cred ca nu numarul acestora reflecta neaparat, calitatea.Si atunci, cum sa multumesc sau sa adaug ceva la un material care mi a placut mai mult sau mai putin, daca dv puneti astrfel de restrictii?
Inca ceva. Va rog, daca e posibil, sa ne dati voie sa postam fisiere mai mari, macar pana la 8 MB, pentru a pastra calitatea acestora.Multumesc. O zi buna.
socrates
 
Mesaje: 19
Membru din: 08 Feb 2006, 22:57

Re: conditionarea comentariilor de numarul de materiale postate

Mesajde emil » 15 Mai 2009, 17:42

socrates scrie:Buna ziua. Va rog sa imi explicati de ce ati conditionat posibilitatea de a comenta sau de a vota un material, in functie de numarul materialelor-minim5- postate. Inteleg ca e o strategie pentru a impulsiona profesorii sa adauge mai multe materiale, dar cred ca nu numarul acestora reflecta neaparat, calitatea.Si atunci, cum sa multumesc sau sa adaug ceva la un material care mi a placut mai mult sau mai putin, daca dv puneti astrfel de restrictii?
Inca ceva. Va rog, daca e posibil, sa ne dati voie sa postam fisiere mai mari, macar pana la 8 MB, pentru a pastra calitatea acestora.Multumesc. O zi buna.

Buna ziua,
Masura de conditionare am considerat-o necesara pentru a scapa de impostorii care au creat nenumarate probleme. Consideram ca responsabilitatea creste atunci cand cineva stie ca nu e chiar usor sa aduci contributii portalului. Am tinit cont si de sfaturile colegilor notri.
Ce anume va determina sa credeti ca 8M face sa aveti materiale mai de calitate?! Calitatea nu este dependenta de dimensiune...

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: conditionarea comentariilor de numarul de materiale postate

Mesajde socrates » 16 Mai 2009, 06:40

emil scrie:
socrates scrie:Buna ziua. Va rog sa imi explicati de ce ati conditionat posibilitatea de a comenta sau de a vota un material, in functie de numarul materialelor-minim5- postate. Inteleg ca e o strategie pentru a impulsiona profesorii sa adauge mai multe materiale, dar cred ca nu numarul acestora reflecta neaparat, calitatea.Si atunci, cum sa multumesc sau sa adaug ceva la un material care mi a placut mai mult sau mai putin, daca dv puneti astrfel de restrictii?
Inca ceva. Va rog, daca e posibil, sa ne dati voie sa postam fisiere mai mari, macar pana la 8 MB, pentru a pastra calitatea acestora.Multumesc. O zi buna.

Buna ziua,
Masura de conditionare am considerat-o necesara pentru a scapa de impostorii care au creat nenumarate probleme. Consideram ca responsabilitatea creste atunci cand cineva stie ca nu e chiar usor sa aduci contributii portalului. Am tinit cont si de sfaturile colegilor notri.
Ce anume va determina sa credeti ca 8M face sa aveti materiale mai de calitate?! Calitatea nu este dependenta de dimensiune...

Succes!

Am inteles. Ce ma determina sa cred? :D Pai, sincer, am incercat sa reduc pozele ca dimensiune si unele nu mai sunt atat de clare. O sa urmaresc mai atent instructiunile alea pe care le-ati dat pentru micsorarea materialelor, eu nu prea ma pricep la calculatoare, tot ce am invatat, am invatat prin descoperire, singura. :mrgreen: Reusesc eu , pana la urma, sa le dau de cap. Cam toate materialele mele au 7-8 MB , le-am arhivat, dar tot mari raman.Nu-i bai, o sa invat. O zi buna.
socrates
 
Mesaje: 19
Membru din: 08 Feb 2006, 22:57

Mesajde emil » 16 Mai 2009, 08:26

Se vede ca nu cititi sfaturile noastre. Optimizarea unui material nu inseamna numai reducerea dimensiunii sau rezolutiei fotografiilor. Nu inseamna numai arhivarea. Cel mai mult inseamna capacitatea de sinteza, buna organizare, utilizarea de mijloace simple, eliminrea unor tehnici ca wordart, fundaluri, etc.
Regret dar invatarea de unul singur nu duce intotdeauna la efecte bune.
Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde socrates » 18 Mai 2009, 06:33

Valeu, mai aveati putin si-mi puneatzi un 2! :D ))) Gata, am inteles mesajul, ce vreti sa fac daca nu dispun nici de timp pentru cursuri, ma ghidez dupa sfaturile citite ici colo. Mea culpa! Repet, o sa citesc cu atentie ce ati scris, nu ma mai certati :D
socrates
 
Mesaje: 19
Membru din: 08 Feb 2006, 22:57

Mesajde emil » 18 Mai 2009, 12:45

socrates scrie:Valeu, mai aveati putin si-mi puneatzi un 2! :D ))) Gata, am inteles mesajul, ce vreti sa fac daca nu dispun nici de timp pentru cursuri, ma ghidez dupa sfaturile citite ici colo. Mea culpa! Repet, o sa citesc cu atentie ce ati scris, nu ma mai certati :D


Buna ziua,

Va ajutam! Cereti sfaturi si va vor ajuta si colegii. Dar cititi inainte ceea ce noi am incercam sa dam ca ajutor.
Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde webmaster » 18 Mai 2009, 15:29

Socrates, cred ca va vor ajuta discutiile si explicatiile din sectiunea Probleme IT&C (in Cafenea). Banuiesc ca imaginile va dau de furca... Succes!
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori