problema scroll?

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

problema scroll?

Mesajde alexandre » 19 Mar 2009, 20:18

Sper ca am deschis bine acest topic( avand in vedere ca este sectiune Off Topic si puteam posta aproximativ orisice)

Am o intrebare....De la inceput, as dori sa imi cer scuze daca cosiderati ca intrebarea este mult prea simpla pentru a fi adresata sau pur si simplu explicatia pe care am sa incerc sa va ofer eu va fi una mult prea....slabuta si nu foarte explicita. Dar imi dau toata silinta....

Cand intru pe internet si incerc sa dau de bara aceea din dreapta mai in jos sa pot vizualiza site-ul respectiv si mai in jos sau mai in sus, imi merge imaginea putin...sacadat(?) . Nu merge ca si cum as trage cu mouse-ul bara si imaginea sa mearga deodata, ci numai dupa ce am facut asta. Si cred ca s-au produs ceva dereglari de la ceva optiuni. Am tot incercat sa ma uit sa vad de unde exact as putea regla dar dintr-un motiv sau altul nu am ajuns la nici un rezultat. Imi poate cineva oferi o mana de ajutor va rog frumos? Este absolut agasant sa incerc sa vizualizez ceva in acest fel.... :cry:
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Mesajde alexandre » 21 Mar 2009, 08:27

Chiar nu are nimeni un raspuns la aceasta nelamurire a mea? Este chiar agasant sa vizualizez astfel paginile de atatea zile... :cry:


Si as mai avea o intrebare....Poate sa imi raspunda cineva de ce la unele casti de cele mai multe ori nu se aude decat cu o casca dupa o anumita perioada de timp ?
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

As avea nevoie de niste LAMURIRI suplimentare

Mesajde ggg777x » 12 Mai 2009, 22:13

Pai in primul rand as dori sa stiu cam ce calculator aveti.
Explicatii pot fi :
- daca este slabut...
- daca antivirusul folosit este setat sa VERIFICE TOT CE SE MISCA (ZONE ALARM)..
- daca conexiunea dumneavoastra nu este suficient de rapida... (este wireless, prin modem tip stick de la cine stie ce distribuitor)
SI NU IN ULTIMUL RAND CE PAGINI INCARCATI ... daca sunt o gramada de reclame, sau filmulete este explicabil.
Incercati sa deschideti acele pagini cu un alt calculator in alta locatie decat cea de acasa... SI ATUNCI VA VETI LAMURII
Acele pagini sunt de vina sau ce aveti acasa (calculator, sau conexiune)...
Daca puteti sa PACALITI pe cineva cu un laptop mai SERIOS sa incerce sa se conecteze de la dumneavoastra de acasa(banuiesc ca despre ce aveti acasa e vorba).
INCERCATI SA DETECTATI CAUZA prin DIVIZARE...
Va astept cu lamuriri.
pentru viteza netului vedeti aici
http://www.vitezamea.ro/
Oricum SUCCES!!! rabdare ....FARA TUTUN... ca mine!!!
Avatar utilizator
ggg777x
 
Mesaje: 14
Membru din: 09 Oct 2005, 19:58
Localitate: Timisoara

Mesajde alexandre » 16 Mai 2009, 16:30

V-am trimis un mesaj privat cu toate raspunsurile la intrebaril adresate mai in sus. :wink:
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori