Religiune si manipulatie ( nu mai indoctrinati indivizii! )

Mesajde ioann » 16 Mar 2007, 12:32

Am avut dreaptate doar partial.
Nu esti doar PROST. ESTI SI NEBUN SI AGRAMAT. sI MAI AI SI PRETENTII DE LIBER CUGETATOR CAND FACI PARTE DIN FAMILIA NECUVANTATOARELOR. ESTI DOAR UN PAPAGAL VORBITOR CARE A INVATAT SA INJURE SI SA SPUNA PORCARII.
ioann
 
Mesaje: 14
Membru din: 17 Feb 2007, 20:32

Mesajde andre_dicovici » 17 Mar 2007, 11:09

Din tot ceea ce scrii se deduce atat - insuficienta sinaptica. Se pare ca-n loc de celule gliale ai un strat greoi de adipocite. :wink:
Revenim sau nu la subiect...ca sa stiu daca mai vorbim ceva despre god father sau aleluia ?! :roll:
andre_dicovici
 
Mesaje: 14
Membru din: 05 Feb 2007, 08:20

Mesajde ioann » 19 Mar 2007, 11:55

Unde era Einstein si nu stiam?!
Ce sa mai discutam?
Pana acum n-ai stiut decat sa te folosesti de "mistocarii" demne de un absolvent eminent al vreunei scoli profesionale cazut in extaz in fata unei stiinte pe care nu o pricepe. Ti-ai facut un idol din stiinta si o tamaiezi mai aprig ca un popa de cartier.
In plus esti si foarte violent dpdv verbal. Ai fost batut de colegi in copilarie si acum iti reversi furia pe net?
Vom discuta atunci cand si daca vei reveni la un ton mai serios.
ioann
 
Mesaje: 14
Membru din: 17 Feb 2007, 20:32

Mesajde andre_dicovici » 19 Mar 2007, 20:01

N-as fi folosit un astfel de limbaj daca nu ma insultai pe nedrept :!:
Bineinteles, revenim la calm :wink: Deci, cum a aparut Pamantul ?!
O parere, daca esti amabil... :wink:
andre_dicovici
 
Mesaje: 14
Membru din: 05 Feb 2007, 08:20

Mesajde ioann » 20 Mar 2007, 02:07

Pana acum eu ti-am dat niste raspunsuri, mai bune, mai rele. Fii amabil tu acum si explica-mi varianta stiintifica.
ioann
 
Mesaje: 14
Membru din: 17 Feb 2007, 20:32

Mesajde andre_dicovici » 20 Mar 2007, 02:33

Acest univers are o anumita structura... Din moment ce are o structura, deducem de aici ca acesta a evoluat pentru a ajunge la stadiul actual.
Caci nu se putea sa apara deodata din moment ce este structurat.
Cred ca acest argument e de-ajuns pentru a evidentia verosimilitatea evolutionismului.

Planeta noastra s-a format datorita Soarelui. Acest nucleu energetic vazut gigantic prin pupilele noastre dar o bila la nivel universal, a adunat in jurul lui praf cosmic si cu timpul _ praful cosmic s-a consolidat... mai intai in nuclee si mai apoi in planete. Uite-te ( spre exemplu ) cand faci baie, la aburii care se invart in jurul becului ( daca acesta nu e acoperit ), si vei realiza ca e acelasi fenomen ca cel pe care ti l-am descris cand am vorbit despre formarea planetelor...
andre_dicovici
 
Mesaje: 14
Membru din: 05 Feb 2007, 08:20

Fara Dumnezeu?

Mesajde sorinprecup » 26 Mar 2007, 15:40

Am reusit sa citesc materialul d-voasra.Este cam lung si plictisitor .Incercati sa dovediti ce nu au reusit persecutorii in trei secole si comunistii in 50 de ani.Einstein spunea 'nu am gasit nimic in toata stiinta care sa se opuna ideii de Dumnezeu". Crestinismul se traieste si nu se filosofeaza la un pahar de vin sau o ceasca de cafea despre el.
sorinprecup
 
Mesaje: 3
Membru din: 21 Sep 2006, 09:46

Mesajde andre_dicovici » 26 Mar 2007, 16:55

Nu vi se pare ca dumnezeul in care credeti e mefistofelic ?! :roll:
andre_dicovici
 
Mesaje: 14
Membru din: 05 Feb 2007, 08:20

Mesajde ioann » 29 Mar 2007, 16:55

Tu ce crezi? Cand te vei maturiza vei gandi altfel?
ioann
 
Mesaje: 14
Membru din: 17 Feb 2007, 20:32

Mesajde andre_dicovici » 30 Mar 2007, 02:32

Amice, si tu si toti crestinii de-o teapa cu tine aveti ochelari de cal !!! :shock:
Ceea ce e defect la tine e faptul ca nu cercetezi. DELOC !!!
Stii cum se numeste fapta cand stai si asisti la un fiu ce-si ucide o mama, un tata ( vezi zilnic la Pro Tv, Antena... ) in orice cod juridic ?! Complicitate la crima.

P.S. Si mai stergeti-va fantasmagoriile astea din creier, voi cu reveria voastra sublima, cei care nu faceti altceva decat sa-i indobitociti si pe altii care vin din urma !!!...
andre_dicovici
 
Mesaje: 14
Membru din: 05 Feb 2007, 08:20

Mesajde ioann » 09 Apr 2007, 13:11

andre_dicovici scrie:Amice, si tu si toti crestinii de-o teapa cu tine aveti ochelari de cal !!! :shock:


Iar tu esti orb!
ioann
 
Mesaje: 14
Membru din: 17 Feb 2007, 20:32

Mesajde andre_dicovici » 10 Apr 2007, 16:45

Cu insinuari din acestea nu rezolvam nimic... Poate reusesti sa-mi explici cum e cu complicitatea la homicid... Apoi, mai discutam... :wink:
andre_dicovici
 
Mesaje: 14
Membru din: 05 Feb 2007, 08:20

Mesajde mihai_1991 » 16 Apr 2009, 08:02

ioann scrie:Biblia este prima care vorbeste despre forma sferica a pamantului

Not really.Spune ca este rotund, iar asta nu presupune ca este si sferic; un cerc poate fi rotund fara sa fie sferic.In schimb, biblia sugereaza ca pamantul este plat (vorbind de colturile pamantului, marginile pamantului, spunand ca de la inaltime se poate vedea intregul pamant).Biblia sustine ca pamantul are 6000 de ani, ceea ce evident este o aberatie, sustine ca liliecii sunt pasari, cand sunt mamifere; sa nu mai vorbesc de celebra arca
mihai_1991
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Apr 2009, 07:48

Anterior

Înapoi la Filosofie, Religie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori