calculatoare in scoli

Deoarece in dezbaterea deschisa in intalnirea Resurse IT&C in educatie de la Focsani(<a href="http://www.vrancea.ro/unirea2005" target="_blank">www.vrancea.ro/unirea2005</a>), nu s-a reusit atingerea tuturor punctele propuse, va invitam sa va spuneti parerea pe urmatoarele
topicuri...

calculatoare in scoli

Mesajde anemonap » 26 Feb 2009, 17:34

Sunt cadru didactic coordonator la o scoala (structura a unei scoli cu PJ). Recent am primit calculatoare+server, 1 laptop, 1 multifunctionala, 1 videoproiector+ecran. Directorul scolii cu PJ poate sa ia laptopul sau orice alta componenta pentru a-l da unei alte scoli, pe motiv ca au si ei nevoie? Mentionez ca pe nota de receptie apare scris numele scolii noastre.

Va multumesc!
anemonap
 
Mesaje: 1
Membru din: 27 Mar 2007, 20:13

Re: calculatoare in scoli

Mesajde emil » 26 Feb 2009, 17:38

anemonap scrie:Sunt cadru didactic coordonator la o scoala (structura a unei scoli cu PJ). Recent am primit calculatoare+server, 1 laptop, 1 multifunctionala, 1 videoproiector+ecran. Directorul scolii cu PJ poate sa ia laptopul sau orice alta componenta pentru a-l da unei alte scoli, pe motiv ca au si ei nevoie? Mentionez ca pe nota de receptie apare scris numele scolii noastre.

Va multumesc!


Buna ziua,
Dotarea este exclusiv pentru scoala dvs.
Laptopul si videoproiectorul sunt extrem de utile pentru lectia in clasa.
Directorul nu are voie sa le dea altei scoli.
TOATE scolile au primit dotare, prin urmare, explicatia data nu este corecta!

Succes in toate
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde dumicristo » 03 Mar 2009, 18:43

In sine gestul sau mi se pare frumos, dar intrbarea este daca in momentul acela era nevoie de el in scoala dumneavoastra :?: :!:
dumicristo
 
Mesaje: 8
Membru din: 02 Mar 2009, 17:40

Mesajde emil » 03 Mar 2009, 21:25

dumicristo scrie:In sine gestul sau mi se pare frumos, dar intrbarea este daca in momentul acela era nevoie de el in scoala dumneavoastra :?: :!:


Daca situatia este reltata corect, gestul nu este deloc frumos deoarece programul din 2008 a asigurat calculatoare pentru toate scolile!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la IT&C in Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator