exista carti cu oracle?

exista carti cu oracle?

Mesajde mamikuta » 06 Dec 2008, 21:05

In septembrie 2009 trebuie sa ma intorc la serviciu din concediul pentru cresterea copilului. Am aflat ca la clasa a 12-a s-a introdus Oracle, nu prea stiu ce este, pe net n-am gasit nimic despre el. Exista carti sau manuale cu Oracle pe piata? Din presa am citit ca firma care pune la dispozitie programul Oracle a facut cursuri de specializare a profesorilor de informatica, eu am pierdut 'trenul' cum s-ar spune ,fiind in concediu. Ma preocupa ce voi face la anul, de aceea daca cineva imi poate da informatii despre Oracle , chiar si programele scolare de la cls 11-12(pt operare, nu programare.Pe situl edu nu le mai gasesc), ii multumesc anticipat.
mamikuta
 
Mesaje: 18
Membru din: 10 Oct 2006, 11:26

Mesajde emil » 06 Dec 2008, 21:26

Daca nu stiti ce este Oracle, va recomand sa nu abordati aceasta alternativa si sa mergeti pe solutia baze de date traditionale.
Exista manuale de oaracle. Exista Oracle Academy. Exista cursuri online pentru elevi. Acestia nu pot aborda cursurile decat daca profesorul a urmat la randul lui un curs de instructor Oracle.

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde mamikuta » 07 Dec 2008, 17:08

Multumesc pentru sfat domnule Emil. Sper ca noul inspector de informatica sa nu ma oblige sa predau Oracle.
mamikuta
 
Mesaje: 18
Membru din: 10 Oct 2006, 11:26

manual oracle pt cls a XII-a

Mesajde aramitama » 01 Mar 2009, 18:09

aramitama
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Ian 2009, 14:02


Înapoi la Informatică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron