GRIGORE LILIANA Scoala Manesti, jud. Prahova

Expozitie concurs de lectii, prezentari PowerPoint

NOTE ACORDATE

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

GRIGORE LILIANA Scoala Manesti, jud. Prahova

Mesajde lilianasteluta » 27 Ian 2009, 00:32

Aceasta lectie poate fi folosita ca model pentru predarea substantelor simple studiate in clasa a VIII-a.
lilianasteluta
 
Mesaje: 4
Membru din: 13 Iun 2007, 12:24

Mesajde emil » 27 Ian 2009, 01:28

Multumiri pentru noul tablou din expozitie!

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

concurs

Mesajde toni » 27 Ian 2009, 12:46

Bine ai venit in acest club select al concurentilor PPT! :D
Desi nu e la disciplina mea, il apreciez ca un material bun! Sper ca tovarasii de disciplina sa-l foloseasca cu incredere!
Inactivitatea este o treaba foarte grea. Intotdeauna se gasesc multi care se straduiesc sa te puna la munca. Oscar Wilde ( :D )
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Mesajde magdalenaionescu » 27 Ian 2009, 18:40

La testul de evaluare folosesti prea multe culori si devine obositor sa privesti slide/ul. In rest, imi place.
Mult succes!
magdalenaionescu
 
Mesaje: 10
Membru din: 08 Ian 2009, 15:27

Mesajde maria_oniga » 29 Ian 2009, 20:19

A disparut de mult fair-play-ul de aici. Invit organizatorii sa urmareasca "fenomenul" acordarii notelor macar cateva ore (poate reusesc sa schimbe ceva la urmatoarele concursuri), iar pe concurenti la solidaritate cu noii intrati in concurs. Nu e posibil ca zilnic 5-6 utilizatori logati "AZI" sa voteze 4-5 note de 1-3 si cate unul "scapa" mereu cu 5! Si noutate: nu mai sunt toti la "interes general", s-au mutat la "alte discipline".
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde kristina_racoasa » 30 Ian 2009, 11:57

:!: 69 voturi= 54 descarcari :!: :!:
Avatar utilizator
kristina_racoasa
 
Mesaje: 101
Membru din: 14 Mar 2007, 00:56
Localitate: Racoasa

Mesajde maria_oniga » 04 Feb 2009, 14:42

Un pic mai multa atentie la butoane si hiperlinkuri. La test: 1) Trebuie sa dezactivati de la “SLIDE TRANSITION”, “ADVANCE SLIDE”, “ON MOUSE CLICK”, apoi dati “APPLY TO ALL SLIDES”, altfel orice click in afara butoanelor are ca efect avansarea la urmatorul slide. 2) Schema si intrebarile/raspunsurile corespunzatoare sunt pe slide-uri diferite ceea ce face imposibil raspunsul fara ajutorul unui caiet si creion. In plus, daca vrei sa revii la schema, esti trimis la cu totul alt slide. 3) La prima intrebare din test as fi evitat raspunsurile de genul 1, 3 simultan, ambele fiind corecte. Eu de ex folosesc varianta “oxigenul este in grupa a VI-a”, fara sa mentionez mereu grupa VIA, avand in vedere ca se lucreaza la cls VII-VIII 99% cu grupele principale. In rest, imi place.
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13


Înapoi la Expozitia Concurs "Lectia in PowerPoint"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori