Laurentziu Rosu - Scoala"Nicolae Titulescu" Constanta

Expozitie concurs de lectii, prezentari PowerPoint

Note Acordate

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde vali_nistor74 » 28 Ian 2009, 15:29

Minunată includerea versurilor eminesciene! Pentru semnificaţiile fizice, includerea e atât de reuşită.
Imi amintesc din anii de şcoală, când eram elevă (printr-a 6-a parcă) şi profesoara ne preda lecţia despre lumină şi propagarea ei , de la stele până la noi, şi-mi amintesc cu plăcere cum ne citea “La steaua” de Eminescu , şi ne explica semnificaţiile ei profunde, aşa am înţeles fizica şi aşa am prins drag de ea.
Felicitări pentru lecţie, dar mai ales mulţumesc pentru momentul de bucurie pe care l-am trăit vizionând-o.
vali_nistor74
 
Mesaje: 26
Membru din: 17 Ian 2009, 14:13

Mesajde maria_oniga » 30 Ian 2009, 00:06

M-am întrebat adesea de unde aveţi atâta înţelegere, atâta îngăduinţă şi mereu un cuvânt potrivit la îndemână. Poate pentru că sunteţi pe malul mării... Stâncă, nu val... Şi, cu toată furia lor... tot valurile se sparg când lovesc stânca.
Sper că utilizatorii au nevoie de lecţiile prezentate aici. Şi, mai mult, de asemenea atitudini. Căci dumneavoastră sunteţi deja o LECŢIE!
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde no_name112 » 30 Ian 2009, 19:14

LECTIILE si sfaturile oferite de dumneavoastra multora dintre noi, au fost uitate de unii intr-o asemenea situatie. Oare de ce??? Pentru acele premii care sunt puse in joc? Daca numai pentru atat, este dureros ce se intampla!!! Nu pot sa cred ca astfel de cadre didactice are invatamantul romanesc. Ramaneti o emblema pentru toti didacticii. Va felicit si va doresc mult, mult succes!
no_name112
 
Mesaje: 49
Membru din: 16 Oct 2008, 20:35

Mesajde doina_barsan » 02 Feb 2009, 20:25

Materialul este alcătuit cu deosebită acurateţe profesională, acurateţe ce relevă un profesor cu o valoroasă experienţă. Domnul Laurentiu Rosu da dovada de o excelenta pregătire profesională, ştiinţifică şi metodică, cunoaşterea şi manevrarea unor domenii diverse ale fizicii in favoarea şcolii.
Sincere felicitari!
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Lectie Laurentziu Rosu

Mesajde sorinborodi » 02 Feb 2009, 21:22

Am ramas uimit,in sensul bun.Nu am suficiente cuvinte de lauda. Bravo,felicitari,excelent !
https://sorinborodi.ro
Avatar utilizator
sorinborodi
 
Mesaje: 306
Membru din: 30 Oct 2006, 22:06
Localitate: Dej jud.Cluj

Mesajde mira_pop » 03 Feb 2009, 17:39

Am evitat să comentez pe marginea expunerilor la alte discipline decât matematica dar ... NU TREBUIE SĂ TE PRICEPI ca să te impresioneze această lecţie! Am privit-o ca un elev şi am înţeles că sunteţi un profesor al prezentului şi viitorului! Dacă mi s-ar fi predat şi mie fizica aşa mi-ar fi plăcut şi n-ar fi fost pentru mine un domeniu tabu aşa cum este acum...

Felicitări de n ori! Mi-a plăcut foarte mult relaţia dintre lecţie şi poezia lui Eminescu... Încă din liceu am apreciat elementele ştiinţifice îmbrăcate în versuri care se regăsesc din plin în opera lui...
Avatar utilizator
mira_pop
 
Mesaje: 31
Membru din: 31 Iul 2007, 18:53

Anterior

Înapoi la Expozitia Concurs "Lectia in PowerPoint"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron