Elvira Kapus, Grup Scolar "Mihai Viteazul" Ineu

Expozitie concurs de lectii, prezentari PowerPoint

Note acordate

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde kapuselvira » 24 Ian 2009, 12:46

La aceasta lectie, elevii pot lucra diferentiat, in functie de ritmul de lucru, alegere sau indicatii. Este o lectie care se desfasoara intr-o sala dotata cu calculatoare asa cum ne bucuram si noi si sper sa se bucure si altii. Nu este o lectie in care toti elevii fac pasii impreuna. Fiecare joc face parte din serial. Imi pare rau ca nu le-am putut pune pe toate. Multumesc pentru interes!
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Mesajde constantanistor » 25 Ian 2009, 13:10

Felicitari pentru minunata lectie pe care a-ti realizat-o si mult, mult succes!
O lectie interactiva, deosebita, prin care micutii scolari recapituleaza expresiile matematice invatate ne va folosi si noua, celor mai putin stiutori in ale calculatorului. Apreciez, in mod deosebit si calitatea exercitiilor propuse! Felicitari!
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Mesajde efodorean » 25 Ian 2009, 13:38

Felicitari!
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde maria_oniga » 25 Ian 2009, 14:13

Iata pentru ce ati pierdut concediul de vara! Pentru realizarea unor astfel de materiale care ajung si la mana unor... cred eu, copii teribili, care nici macar nu sunt elevii nostri. Pentru ca "grecuvalentin33" si inca vreo 3-4 ieri carora n-am fost inspirata sa le iau ID-urile, care ne-au notat in acelasi minut cu note de 1-2 si alaturi de noi si pe alti colegi, nu pot fi simultan si elevii mei si ai altora. Am fost extrem de curioasa cum se petrece fenomenul: se acorda note de 1-2, mai rar 3, subiectii sunt iarasi la nimereala, uneori 5-6 la rand, singurul lucru comun este viteza: in mai putin de un minut sunt capabili sa voteze 6-7 lucrari. Azi la ora 12,10 v-a votat (5) si a adaugat un comentariu "constantanistor", iar la 12,11 ati primit si 1 de la "grecuvalentin33", singurul inregistrat in acel moment pe forum. Ca mine, de altfel. Ce relevanta au, in aceste conditii, notele acordate? Noi am expus lucrarile la lumina, voturile de ce se dau la intuneric?
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde kapuselvira » 25 Ian 2009, 15:51

Aveti dreptate. Imi pare rau pentru ceea ce ni se intampla tuturor. Este umilitor sa primesti note de 1 pentru atata munca. Am dorit sa ofer doar niste modele „cadou” (chiar si fara notare). Multumesc pentru cei care m-au incurajat pentru ca imi cunosc munca. S-avem cu totii parte intr-un fel sau altul de bucuria muncii implinite mai ales din partea elevilor nostri. Pentru mine bucuria lor imi da putere sa merg mai departe. Vreau sa traiesc astfel incat sa-i ridic pe altii, nu sa-i demolez.
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Mesajde grigore_geta » 25 Ian 2009, 17:21

Multumim pentru astfel de lectii! Felicitari!
Sa speram ca nu se va tine cont de notele rautaciosilor in jurizarea acestor lectii si ca vor fi ierarhizate asa cum merita, desi va fi o misiune dificila!
grigore_geta
 
Mesaje: 118
Membru din: 02 Ian 2006, 22:31

Mesajde viocro » 25 Ian 2009, 22:08

Ba nimic făcut cu atâta drag nu-i umilitor!!! Mă bucur că am intrat şi am văzut ce e pe aici ca să dau şi eu din preaplinul de admiraţie un vot măcar!!! Să nu vă supăraţi pentru note - nu le dau (ei) pentru material, le dau ca să nu câştigaţi...asta dacă vă ajută cu ceva...
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Mesajde kata » 26 Ian 2009, 20:19

Felicitari !Un material muncit si f.util.SUCCES!
kata
 
Mesaje: 65
Membru din: 08 Feb 2007, 13:14

Mesajde ne_bunyk » 29 Ian 2009, 13:10

Si mie imi place materialul, este bine conceput, original, insa am o mica obiectie care nu este spusa din sau cu rautate.
Prea multe animatii totusi. Ca sa dau un exemplu, la Aventuri cu Bugs Bunny, la a doua aventura, cea cu ospatul, nu stiu la ce sa ma uit mai intai: scrisul danseaza, cifrele de la raspuns sunt intermitente, iepurele cel mare da din picioare , da din gura, face cu ochiul, iepurasii cei mici fac piruete, cei mari mananca... E prea mult totusi. Sunt bune animatiile pentru copii, insa cand sunt prea multe, parca se pierde puterea de concentrare.
ne_bunyk
 
Mesaje: 6
Membru din: 18 Aug 2007, 06:03

Mesajde kapuselvira » 29 Ian 2009, 15:30

Multumesc pentru interes! Elevii mei sunt incantati si obisnuiti cu animatii. Se poate intampla sa nu se vada bine prezentarea la unele calculatoare. Am facut cum am putut sa placa elevilor si cred c-am reusit. Consider ca este totusi o realizare. In urma cu aproximativ 6 luni, nu am stiut cum se realizeaza materialele interactive. Va doresc succes si s-aveti parte de bucuria muncii implinite!
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Mesajde igtataru » 29 Ian 2009, 22:23

Felicitari si multumiri pentru acest material foarte bine gandit, muncit si deosebit de util. Mult, mult succes!
igtataru
 
Mesaje: 31
Membru din: 16 Aug 2005, 01:05

Mesajde mira_pop » 30 Ian 2009, 20:17

Nota 10 cu n steluţe!

Păcat că pot vota doar o dată şi repet ... păcat că nu există o modalitate de a restricţiona votarea! Aceeaşi problemă am semnalat-o mulţi dintre noi şi în legătură cu concursurile din vară... Au dreptate colegii când spun că este umilitor să fie notate cu note de 1 materiale ca acesta care dovedesc pasiune , răbdare , imaginaţie , perseverenţă!

Felicitări!
Avatar utilizator
mira_pop
 
Mesaje: 31
Membru din: 31 Iul 2007, 18:53

Mesajde kapuselvira » 31 Ian 2009, 14:55

Multumesc mult pentru incurajare! Am avut ce invata din aceasta expozitie.
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Mesajde kapuselvira » 01 Feb 2009, 12:53

Lectia este postata si la materiale - disciplina ciclul primar - lectii.
Cei interesati au legatura la adresa: http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p109269-t0
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Mesajde gherghescudoina » 03 Feb 2009, 00:24

FELICITARI PT MATERIALUL COMPLEX! Eu l-am vazut deja pe acela postat pe pagina dv cu materiale didactice! Succes!
gherghescudoina
 
Mesaje: 285
Membru din: 26 Ian 2007, 18:03
Localitate: BARLAD-VASLUI

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Expozitia Concurs "Lectia in PowerPoint"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron