Suplinitor Limba Engleza

Suplinitor Limba Engleza

Mesajde malvine » 27 Ian 2009, 13:14

:roll: Buna ziua! Am terminat Facultatea de Limbi Straine in 2008, dar n-am dat examenul de titularizare (am de gand sa-l dau anul acesta, in iulie 2009). Intre timp, m-am gandit sa ma angajez ca suplinitor la o scoala din Bucuresti. M-am dus la Inspectorat si m-am inscris pt examen, dar nu mi s-a spus mare lucru. Nu stiu cand va avea loc examenul si nici cum imi pot alege scoala. Vreau sa va intreb: mai pot fi suplinitor daca anul scolar a inceput? Stiu ca este deficienta la profesorii de limba engleza, deci nu vad de ce nu s-ar putea. Acum mi s-a spus ca fiecare scoala isi selecteaza profesorii ... Dar eu de unde sa stiu de asta?.. Pe site nu apare nimic cu posturile disponibile in ianuarie 2009. Pe cine sa intreb si unde sa ma duc?... Chiar imi doresc sa lucrez in scoala si nu mai am rabdare pana la vara! Va rog sa-mi raspundeti cu orice informatii aveti! Multumesc!
:wink:
malvine
 
Mesaje: 1
Membru din: 27 Ian 2009, 13:03

Mesajde alinab » 27 Ian 2009, 13:42

La noi in Brasov de fiecare data lumea intreaba la inspectorat la Personal (unul din birourile de pe acolo), de obicei acolo trebuie sa stie numar de posturi, situatia lor etc. Atentie la programul lor, ca nu sunt tot timpul. :P
Bafta!
It is what you read when you don't have to that determines what you will be when you can't help it.~Oscar Wilde
Avatar utilizator
alinab
 
Mesaje: 105
Membru din: 23 Aug 2006, 11:45
Localitate: Brasov

Mesajde cinderella_teacher » 27 Ian 2009, 19:15

Posturile vacante,atat cele titularizabile,cat si cele viabile doar un an scolar se pot vizualiza pe edu.ro,dar asta la inceput de an scolar.Acum,la sfarsit de semestru e mai greu cu gasirea celor inca disponibile,pt. ca incadrarile s-au facut inca din septembrie,parerea mea e ca sunt slabe sanse sa mai gasesti unul.Oricum, Inspectoratului Scolar trebuie sa te adresezi.GOOD LUCK! :)
cinderella_teacher
 
Mesaje: 2
Membru din: 31 Iul 2008, 09:37


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori