Multifunctional

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

Multifunctional

Mesajde nicole29 » 09 Aug 2007, 18:38

Vreau sa-mi cumpar un multifunctional.
Ce parere aveti de Cannon MP 180? Dar de Hp C3180?
Va rog, sfatuiti-ma!
nicole29
 
Mesaje: 107
Membru din: 13 Noi 2005, 22:55

Mesajde gica_ionescu » 09 Aug 2007, 19:58

Eu am HP si sunt multumita! O am de 4 ani si biata de ea a tiparit mai ceva decat o tipografie cu acte in regula ! Mi-e draga si nu concep calculatorul fara ea!

Eu as intreba ce parere au colegii avizati despre un laptop cu promotie Vista pe el. Am vazut la 21 milioane la Metro.

E visul vietii mele sa imi iau un laptop! Poate pana de Craciun...daca sunt cuminte...
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Mesajde mariro » 09 Aug 2007, 21:16

Eu am din noiembrie anul trecut un HP F380, a doua mea imprimanta, dar dupa jumate de an m-au lasat cartusele! Le-am folosit mult e adevarat, dar am avut Lexmark inainte iar cartusele de la aceasta m-au tinut 2 ani. Depinde de cat de mult folosesti imprimanta, de felul in care o folosesti. Iti doresc sa poti cumpara un lucru excelent si sa fii multumit de el!

Gica, iti doresc de Craciun, sa-ti poti face cadou un laptop!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde adumitrescu » 10 Aug 2007, 11:49

gica_ionescu scrie:Eu am HP si sunt multumita! O am de 4 ani si biata de ea a tiparit mai ceva decat o tipografie cu acte in regula ! Mi-e draga si nu concep calculatorul fara ea!

Eu as intreba ce parere au colegii avizati despre un laptop cu promotie Vista pe el. Am vazut la 21 milioane la Metro.

E visul vietii mele sa imi iau un laptop! Poate pana de Craciun...daca sunt cuminte...


Un laptop la 21 milioane poate fi cam slab pentru a functiona bine Vista pe el si va trebui probabil sa mai dati bani pentru memorie, ca altceva nu prea se poate pune in plus la un laptop. Aproape sigur nu vor functiona aspectele avansate din interfata (ferestre transparente, etc). Dar daca configurati bine si dezactivati ce e inutil, nu veti avea probleme.

succes
adumitrescu
Site Admin
 
Mesaje: 212
Membru din: 28 Noi 2005, 18:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde mihaimdl » 12 Aug 2007, 23:29

gica_ionescu scrie:Eu am HP si sunt multumita! O am de 4 ani si biata de ea a tiparit mai ceva decat o tipografie cu acte in regula ! Mi-e draga si nu concep calculatorul fara ea!

Eu as intreba ce parere au colegii avizati despre un laptop cu promotie Vista pe el. Am vazut la 21 milioane la Metro.

E visul vietii mele sa imi iau un laptop! Poate pana de Craciun...daca sunt cuminte...


Neaparat de vazut ce configuratie are calculatorul! Vista functioneaza cel mai bine cu min 1 GB RAM!!! Un upgrade la laptop e mai costisitor. Si inca ceva: Vista e doar la inceput si ca ORICE sistem de operare vor urma niste update-uri de securitate, de functionalitate, etc. Mai bine un windows XP (de la win95 incoace poate cea mai reusita varianta) care chiar si in varianta Home - edition are mai multe decat Vista cel mai ieftin. Legat de imprimante eu prefer cele simple fara "adaosuri". Am un DeskJet HP 5740 care functioneaza excelent.
mihaimdl
 
Mesaje: 35
Membru din: 26 Apr 2006, 09:35

Re: Multifunctional

Mesajde grajdeanu_adrian » 08 Ian 2009, 18:14

nicole29 scrie:Vreau sa-mi cumpar un multifunctional.
Ce parere aveti de Cannon MP 180? Dar de Hp C3180?
Va rog, sfatuiti-ma!

eu am o imprimanta canon pixma IP1500 de 4 ani si s-a cam terminat vremea ei
vreau un sfat: cum e mai bine cu cap de imprimare separat sau incorporat in cartus
daca e vorba de o imprimanta eu as prefera canon considerata cea mai buna firma
grajdeanu_adrian
 
Mesaje: 4
Membru din: 03 Dec 2008, 17:00


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori