Inscrierea pe site-propunere

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Mesajde efodorean » 18 Noi 2005, 08:20

irina165 scrie:Mi s-a parut un lucru de bun simt sa te prezinti. Cel putin asa e civilizat. N-am nimic de ascuns, asa ca acesta a fost primul lucru pe care l-am facut. De obicei imi place sa stiu cu cine stau de vorba. Unii ar zice: "si cu ce te incalzeste ca stii cu cine vorbesti?"
Cu nimic!! Dar asa mi se pare normal si, pana la urma, tine de educatie!!!



Ai dreptate, Irina!

Cei care nu se prezinta AU ceva de ascund sau SE ascund.
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde oana1964 » 18 Noi 2005, 09:35

doina_barsan scrie:Oana, nu credeam ca propunerea mea deranjeaza pe cei care sunt foarte activi pe Forum...si mai credeam ca avem voie sa ne prezentam ideile, fie ele bune sau rele. Cred ca m-am inselat in ambele privinte :( , mai ales ca foarte putine persoane active pe forum au raspuns la acest subiect.
Asadar, scuze si-mi retrag propunerea.


doamna Doina, nu propunerea in sine ci obligativitatea ei nu-mi place, in eventualitatea ca s-ar aplica. Nu mi-a placut niciodata sa fiu obligata sa fac ceva, si sincera sa fiu, chiar daca era vb.despre un lucru bun pt.mine, daca eram obligata sa il fac, nu acceptam. ma refer la perioada de dupa '89.

cred ca este important sa avem posibilitatea de a alege. asa, cei care au ales sa se prezinte si sa se dezvaluie sunt oameni care intr-adevar nu au nimic de ascuns si nu se tem sa spuna drept ceea ce au de spus. ceilalti, or fi avand motivele lor sa taca, sau sa nu ridice valul de pe identitatile dumnealor. la urma urmei, inca multi oameni, daca au putere, pedepsesc pe altul doar pentru ca acela gandeste diferit.
oana1964
 
Mesaje: 850
Membru din: 20 Feb 2005, 15:30
Localitate: Piatra Neamt

Mesajde mariro » 18 Noi 2005, 12:11

doina_barsan scrie:Oana, nu credeam ca propunerea mea deranjeaza pe cei care sunt foarte activi pe Forum...si mai credeam ca avem voie sa ne prezentam ideile, fie ele bune sau rele. Cred ca m-am inselat in ambele privinte :( , mai ales ca foarte putine persoane active pe forum au raspuns la acest subiect.
Asadar, scuze si-mi retrag propunerea.


Doina, eu iti respect propunerea pe care ai facut-o dar, daca nu am intervenit nu inseamna ca e facuta degeaba!

La inscrierea pe un site ti se cer obligatoriu datele personale care, stiam ca sunt confidentiale! Daca tu doresti in discutii cu ceilalti sa-ti dezvalui identitatea esti liber s-o faci dar nu te obliga nimeni decat buna educatie! Dar cum totul este relativ in lumea asta... se pot recomanda anumite persoane prin identitati false: stim noi care este adevarul? Si atunci cu ce ma incalzeste pe mine ca am aflat un nume care nu exista in realitate?
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde emil » 18 Noi 2005, 13:43

Va rog, nu va certati!
Important este sa stiti ca respectam confidentialitatea!
Daca cineva vrea sa se prezinte mai in amanunt, este liber sa o faca!
Dar nu este obligat!
Discutiile de pe forum, in opinia mea, trebuie sa fie deschise, pentru ca aici e "o cancelarie" deschisa in care vrem sa atragem si alti colegi. Daca ei nu stiu ce se discuta, nu avem cum sa-i aducem catre noi.
Nu va temeti! Fiti liberi in exprimare si nu veti avea nimic de pierdut, cu conditia sa pastrati decenta si tonul moderat.

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde mariro » 18 Noi 2005, 15:40

Nu ne certam! Ne prezentam opiniile!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde gina » 18 Noi 2005, 17:24

Daaaaaaaaa! :lol: Nu ne certam! :lol:
gina
 
Mesaje: 1040
Membru din: 24 Sep 2004, 17:20
Localitate: Bucuresti

Mesajde marikaj » 18 Noi 2005, 17:42

cred ca in momentul inscrierii am completat fiecare cu date personale corecte tocmai din cauza confidentialitatii
daca cineva isi atribuie identitate falsa, sau isi exprima parerea in alta calitate decat este oricum este o problema pe care noi nu avem cum desconspira daca singur nu se dezvaluie

ca idee este bine sa stim ca stam de vorba cu un elev, cu un parinte, cu un coleg cadru didactic, un oficial de la inspectorat, sindicat, jurist...sau un simplu vizitator dar fiecare in aceeasi masura are dreptul sa-si mentina anonimatul, sunt destui pe site care si-au luat un nick-name, care ar putea fi orice si mesajele pe forum semneaza cu nume real
ati vazut ca imaginea virtuala nu este aceeasi cu imaginea reala, chiar cand am fost sinceri in exprimarea parerilor noastre

pe alte forumuri se poarta si sa aiba 2 identitati si in functie de parere sa se logheze cu una sau cealalta, la un moment dat chiar aveam impresia pe un topic ca de fapt era o singura persoana care facea discutie :wink:

8)

si nu numai persoanele care au ceva de ascuns isi ascund identitatea ... poate unii sunt mai comunicativi atunci, cand nu sunt fata in fata cu ceilalti
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Anterior

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori