GRADUL I

GRADUL I

Mesajde marianafeidi » 10 Noi 2008, 23:05

Buna!
In acest an m-am inscris la gradul I si as dori sa-mi sugerati cateva teme pentru lucrare. (limba romana - gimnaziu).
Va multumesc!
marianafeidi
 
Mesaje: 25
Membru din: 05 Mar 2008, 00:33

Mesajde alinab » 14 Noi 2008, 16:55

Buna!!
Eu ma inscriu la anul la gradul l dar am inteles ca temele ti le da profesorul pe care ti-l alegi/la care te duci. :shock:
It is what you read when you don't have to that determines what you will be when you can't help it.~Oscar Wilde
Avatar utilizator
alinab
 
Mesaje: 105
Membru din: 23 Aug 2006, 11:45
Localitate: Brasov

SUGESTII DE TEME PENTRU GRADUL I

Mesajde claudia1976 » 15 Noi 2008, 17:08

Metode didactice de abordare a unor notiuni fundamentale de limba, din perspectiva normativ-functionala (fonetica,vocabularul, stilistica, morfologia,sintaxa, )

Lectura literara-mijloc de educatie estetica si formare a personalitatii elevilor

Activitatile extracurriculare la limba si literatura romana

Cultivarea deprinderilor elevilor de a elabora diferite tipuri de compuneri (ilustrand diferite stiluri functionale ale limbii literare)

O cercetare teoretico-aplicativa privind dezvoltarea creativitatii elevilor prin studierea literaturii in scoala

O cercetare teoretico-aplicativa privind locul, rolul, importanta unor metode active in studierea literaturii in scoala

Evaluarea cunostintelor, priceperilor si deprinderilor elevilor in lectiile de literatura si limba.

Locul si rolul activitatii in grup, in procesul receptarii literaturii in scoala

O cercetare metodico-stiintifica privind studierea oricarui scriitor bine reprezentat in programa scolara / unui gen literar

Metode active in predarea limbii si literaturii romane
claudia1976
 
Mesaje: 410
Membru din: 05 Aug 2007, 13:23


Înapoi la Limba şi literatura română

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori