manuale neplatite

manuale neplatite

Mesajde linalina » 09 Oct 2008, 23:13

Am si eu nevoie de un sfat. am comandat manuale pt scoala la care lucrez si surpriza o clasa din doua nu au vrut sa dea toti banii, ca e prea scump. nu mi e pare, e vb de 24 lei . prostia mea e ca am avut incredere , adica nici nu mi-a trecut prin cap ca vor fi probl de genul asta si le-am comnadat, o clasa a adus banii in 3 zile, iar cealalta clsa in frunte cu invatatoarea nu vor sa dea banii, iar manualele asteapta de o sapt in posta. ce vina am eu si cum mai pot remedia situatia( acum voi sti pe viitor sa adun banii si apoi sa comand). ce ma sfatuti?
linalina
 
Mesaje: 19
Membru din: 12 Feb 2008, 19:53

Mesajde happiness » 11 Oct 2008, 14:59

Pai..manualele ar cam trebui sa fie gratuite...Eu comand auxiliare,dar mai intai strang banii si abia apoi fac comanda.In situatia data,cred ca ar trebui sa vorbesti cu invatatoarea sa ii roage pe parinti sa le plateasca totusi,daca au fost initial de acord sa o faca.Succes!
happiness
 
Mesaje: 74
Membru din: 26 Oct 2006, 20:29

Mesajde linalina » 12 Oct 2008, 13:16

pai da. dar anul acesta ministerul nu a trimis manuale pt clasa a 3a. oricum , pana la urma s-a rezolvat. multumesc de raspuns
linalina
 
Mesaje: 19
Membru din: 12 Feb 2008, 19:53


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori