Manuale vechi, programa noua...mare ameteala!

Manuale vechi, programa noua...mare ameteala!

Mesajde mirra » 25 Sep 2008, 18:02

:?: Buna ziua, dragi colegi...ce parere aveti? cum merg lucrurile?nu mi se pare deloc eficient faptul ca s-a schimbat programa dar nu si manualele sau materialele auxiliare...nu mai sunt in concordanta cu programa...am vb cu multi colegi si li se pare greu, dar ganditi-va la cei debutanti...mi se pare sincer lipsa de profesionalism! De exemplu copii vor sa citeasca, sa lucreze din manual, din caietele speciale...noi ce ar trebui sa le spunem?...<<stati putin copii ca aceasta lectie nu se gaseste in manualul vostru....?!>>
Dv. ce parere aveti? Cu respect,M.
mirra
 
Mesaje: 1
Membru din: 03 Dec 2007, 19:04

Manuale vechi, programă nouă...

Mesajde mihaeladumitrescu » 29 Sep 2008, 18:12

Bună ziua! Este greu, aşa cum spui, dar s-au scos multe lecţii grele pentru copii. Programa este mai "aerisită" şi putem insista mai mult asupra unor lecţii mai importante. Chiar dacă unele lecţii nu sunt în manual, ele au fost făcute în anii anteriori şi copii îşi amintesc de ele. Şi eu am fost debutantă şi nu aveam pe atunci manuale nici la clasele mici nici la V-VIII. Până la urmă m-am descurcat.Există acele caiete speciale de la Ed. Sf. Mina de la Iaşi. Sunt foarte bune. Cu ajutorul lui Dumnezeu ne vom descurca. Succes!
mihaeladumitrescu
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Dec 2007, 23:21


Înapoi la Filosofie, Religie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori